Mobil

Apple, Kalp Sıhhati Haftası’nı kutluyor!

Apple son yıllarda kapalılığın yanı sıra sıhhat konusunda çok önemli adımlar atıyor. Bilhassa Apple Watch ile EKG çekmekten, kandaki oksijen oranını ölçmeye ve kalp krizi ihtimallerini ortaya çıkarmaya kadar kullanıcılara birçok faydalı hizmet sunan Apple, Kalp Sıhhati Haftası için harekete geçti.

Bu kapsamda içerisinde bulunduğumuz Şubat ayında kalp sıhhatiyle ilgili yeni kaynaklar sunan Apple, geçtiğimiz yıl boyunca tahlil edilen hayat stili trendlerini de paylaştı.

Apple servisleri Kalp Sıhhati Haftası’na odaklandı!

Apple Watch kullanıcılarının motivasyonlarını müdafaası için yeni bir Kalp Sıhhati Ayı Aktivite Yarışı sunuluyor. Müsabaka fitness seviyesi ne olursa olsun herkesi, özel bir mükafata sahip olmak için 14 Şubat’ta Antrenman halkalarında 30 dakikayı tamamlayarak sıhhatine öncelik vermek için teşvik ediyor.

Yeniden 14 Şubat’tan itibaren kullanıcıların mükafata sahip olmalarına ve faal kalmalarına yardımcı olabilmek için Fitness+’ta özel bir kısımda yer alacak 30 dakikalık güç verici idmanlar kullanıcıları haftalık idmanlarını tamamlamaları için motive edecek.

Apple Books kalp bilimi, duygusal sıhhat ve sağlıklı beslenme üzerine kitaplar dahil olmak üzere kalp sıhhatine odaklanan bir kitap koleksiyonu sunuyor. Apple TV uygulamasında izleyiciler için kalp hastalıkları, kalp bilimi ve sağlıklı ömür üzerine sinemalar ve programlar yer alıyor.

Ve dinleyiciler, Apple Podcasts’te özel olarak derlenmiş ve tıp uzmanlarını konuk eden bir dizi tanınan podcast’e Göz At sekmesinden erişerek sıhhatleri hakkında daha fazla bilgi edinebiliyor.

“Apple’da, insanların sağlıklarıyla ilgili bilgi sahibi olmalarını sağlayabildiğinizde sıhhatlerinin gidişatını da değiştirebileceğinize inanıyoruz.” diyen Apple COO’su Jeff Williams, kelamlarına şöyle devam etti;

“Kalp sıhhatinizi koruyabilmek için bütünsel bir yaklaşım gerekiyor. Bu, Apple Watch’un birinci kuşağından bu yana kalp atış suratına ek olarak aktivite ve idman uygulamaları da ekleyerek odaklandığımız bir husus.

Günümüzde her yaştan insan sağlıklı hayat hakkında daha fazla bilgi edinmek ve ferdî gayeleri doğrultusunda çalışmak için eser ve servislerimizi büyük bir keyifle kullanabiliyor.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu