Sosyal Medya

Apple aygıtlarında bir Twitter temas yanılgısı yaşanıyor!

Apple aygıtlarına sahip olan Twitter kullanıcıları birkaç saat evvel Apple aygıtlarında bir meseleyle karşılaştı. Yaşanan bu paylaşım kusuru kısa müddette kullanıcılarının dikkatini çekti. Apple’ın iletileşme uygulaması, dünyanın en faal toplumsal medya platformunun Tweet ilişkileri ile ilgili bir sorun yaşıyor

iMessage, Tweet paylaşırken önizleme kusuru veriyor

Twitter platformundaki bir içeriği, iMessage ile paylaşırken link, uygulama ismi, sayfa başlığı ve öne çıkan bir fotoğraf üzere bir paylaşım imajı oluşuyordu. Birkaç saat evvel bu paylaşımlarda bir yanılgı meydana geldi. Şu anda iMessage’da Twitter kontaklarının önizlemesi yapılamıyor.

O denli ki bir tweet URL’sine yapıştırdıktan sonra basitçe yüklenmemiş bir ilişki balonu kullanıcıları karşılıyor. Sorunun ana kaynağının tam nedeni bilinmiyor lakin Twitter’daki bir sunucu kusuru olabileceğinin üzerinde duruluyor. iMesseage’da yaşanan bu yanlışın çok geçmeden düzeltileceği düşünülüyor.

Bu sorun, öbür platform ve web sitelerinde yapılan irtibat paylaşımlarında gerçekleşmiyor. Böylelikle sorunun Twitter kaynaklı olma ihtimali artıyor. Bunun nedenlerinden birisi de tweet’ler için art uç süreci biraz farklı işlemesi. iMessage, biçimlendirilmiş satır içi tweet balonunu göstermek ve gereken ilgili özellikleri toplamak için özel bir uç nokta çağırıyor.

Şu anda iMessage önizleme istekleri için, Twitter art ucu şu anda hepsini bir “olağandışı aktiflik algılandı” yanılgısıyla reddediyor. Twitter’ın sunucu altyapısı, Apple’ın iMessage trafiğini bir çeşit bot yahut DDOS teşebbüsü olarak yorumluyor olabilir. Bu mevzuda taraflardan şimdi bir açıklama gelmedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu