Mobil

Apple, App Store’da Cirit Atan Wordle Klonlarının Hepsini “Uçurdu”

Son vakitlerde hayli tanınan bir oyun internette süratle yayılıyor: Josh Wardle tarafından geliştirilen Wordle isimli bir söz oyunu. Oyun her gün kullanıcılardan altı kestirim hakkını kullanarak beş harfli bir kelimeyi kestirim etmelerini istiyor. “Resmi” Wordle uygulaması şu an için yalnızca web’de bulunuyor ve fakat bir tarayıcı ile oynanabiliyor.

Fakat, internette viral olan her şeyde yaygın olduğu üzere, Wordle klonları da taşınabilir uygulama mağazalarında süratle görünmeye başladı. Twitter’da birkaç kişinin fark ettiği üzere, taklitçiler Wordle’ın popülaritesinden gelir elde etme fırsatını kullanmak istiyor.  Wordle olduğunu argüman eden uygulamaların kimileri, kullanıcılardan para da istiyor.  

Apple, bunun üzerine isminin içinde “Wordle” geçen tüm uygulamaları uygulama mağazasından kaldırdı. Başka uygulama marketlerinin de bu yolu tercih edip etmeyeceği bilinmiyor. Çünkü Google Play Store’da hala isminin içinde “Wordle” geçen düzinelerce uygulama bulunuyor. Microsoft Store’da ise rastgele bir Wordle uygulaması bulunmuyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu