İnternet

Amazon itirafçısı Jeff Bezos’tan yardım istedi

Bazen bir ortamdaki haksızlıkları ortaya çıkarmak daima yarar getirmiyor. Şayet karşı tarafın biraz gücü varsa mevzu örtbas ediliyor ve hatta sızıntıları yapan şahıslar yargılanarak ceza alabiliyor. Foxconn tesislerinde de buna misal bir olay yaşandı. 

Amazon itirafçısı zorda

2019 yılında Amazon China ve tedarikçisi Foxconn ile ilgili kıymetli bir argüman ortaya atılmıştı. Amazon Echo ve Kindle üretimini yapan Foxconn Hengyang tesislerinde çocuk yaşta emekçi çalıştırıldığına dair birtakım evraklar sızdırılmıştı. 

Amazon China muhakkak bu türlü bir durumun kelam konusu olmadığını ve kanunsuz personel çalıştırmaya karşı kıymetli bir gayret yürüttüklerini belirtti. Foxconn ise bağımsız denetimciler ile daima tesisleri denetlediklerini duyurdu. Haliyle sızıntıyı yapan Tang Mingfang polis tarafından göz altına alındı ve tutuklandı. 

2 yıl mahpusta kalan Mingfang geçtiğimiz Eylül ayında tahliye edilmişti. Saf olduğunu ve itiraflarının da gerçek olduğunu tabir eden Mingfang, Jeff bezos’a bir mektup yazdı. İtirafçı kelam konusu olayların yanlışsız olduğunu ve Bezos’un bunu araştırdığında gerçeği kendisinin de göreceğini lisana getirdi. Bu sayede atılan suçlamalardan beraat ederek toplum nezdinde kendisini de aklanacağını vurguladı. Şimdilik Bezos’tan rastgele bir karşılık gelmedi. 
 

  • Anasayfa
  • Internet
  • Başka Haberleri
  • Jeff Bezos’tan değişik istek

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu