BilimTeknoloji

Yeni Star Wars oyunu The Last of Us’tan ilham alacak

Star Wars kozmosu, her geçen gün daha da genişlemeye devam ediyor. Disney+ dizileri dışında birçok firma ile mutabakat yapan Lucasfilm, birçok Star Wars oyununun geliştirilmesini sağlıyor. Bu oyunlardan biri ise Aralık 2021’de The Game Awards’da tanıtılan Star Wars Eclipse. Star Wars Eclipse hakkında tek bilinenler ise Quantic Dream tarafından geliştirildiği ve oyunun High Republic devrinde geçtiği. Lakin resmi olmayan kaynaklar, oyun hakkında biraz daha bilgi sunuyor.

Oyun The Last of Us’tan ilham alabilir

AccountNGT’den gelen bilgiler, oyun hakkında biraz daha ayrıntı gözler önüne seriyor. AccountNGT’ye nazaran Eclipse, açık dünya macera temalı olacak ve etkileşimli bir kıssa anlatımı sunacak. Ayrıyeten oyunun 2021’in başında geliştirilmeye başlandığı söyleniyor ve bu yüzden 2025’ten evvel çıkış yapma ihtimali düşük görülüyor. AccoungNGT, oyunun tutkulu bir öykü ve oynanış tecrübesi sunacağını belirtmiş. Eclipse kadronun ise The Last of Us’tan ilham aldığı belirtiliyor. Ayrıyeten oyunun oynanışın Jedi Fallen Order üzere klasik bir aksiyon stilinde olacağını belirtiliyor.

Multiplayer moduna da sahip olabilir

Oyun hakkında gelen bilgiler burada bitmiyor. Sızıntı yapan bireye nazaran oyun için rekabetçi bir multiplayer modu ve doğrusal olmayan bir kıssa modu geliştiriliyor. Fakat gelen bilgiler, oyunun geliştirme sürecinin şiddetli olduğunu belirtiyor. Şirket içi oyun motorunun genişletilmek zorunda kalınması ve işe alma sıkıntıları yüzünden oyunun geliştirme sürecinin karmaşıklaşmış. Gelen bütün bilgilerin ise bir sav olduğunu belirtelim. Star Wars Eclipse uzun yıllar daha karşımıza çıkmayacağı için proje hakkında her şey daha sonra değişebilir. Bakalım nasıl bir Star Wars oyunu bizleri karşılayacak.

  • Anasayfa
  • Yazılım
  • Oyunlar Haberleri
  • Star Wars Eclipse, The Last of Us’dan ilham alabilir

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu