Mobil

Sürpriz Yok: En Çok Üretilen Katlanabilir Akıllı Telefon Muhakkak Oldu!

Samsung, her ay daha fazla katlanabilir akıllı telefon üretiyor. Geçtiğimiz aralık ayı Samsung’un şimdiye kadarki en çok katlanabilir akıllı telefon ürettiği 2’inci ay olurken, en çok üretilen telefon ise Galaxy Z Flip 3 oldu.

Samsung, Aralık 2021’de yaklaşık 1.4 milyon ünite katlanabilir akıllı telefon üretti. Bunun yaklaşık 1 milyon adedi sırf Galaxy Z Flip 3 olurken, bu sayının 2022 yılı boyunca artması bekleniyor.

En büyük katlanabilir akıllı telefon pazarlarından Kore, Avrupa ve ABD’de bulunan Samsung, bilhassa ABD’de taleplerin yıllık bazda artmasından epey mutlu. Öte yandan Avrupa’da da 2022’nin birinci çeyreğinde trendin artmasını bekleyen Samsung, üretimini 1.5 milyon ünitesi geçecek halde arttırmanın hesaplarını yapıyor.

Katlanabilir akıllı telefon pazarında 2020 ve 2021 yıllarını bölgeler bazında karşılaştırdığımızda, bilhassa ABD’de talebin büyük oranda arttığı görülürken, öteki bölgeler biraz doygunluk düzeyine ulaşmış üzere görünüyor. Buna rağmen Kanada’da da talep artmış durumda. Kuşkusuz bu grafik, Samsung’un bu yıl içinde tanıtması beklenen Galaxy Z Flip 4 ve Galaxy Z Fold 4 ile değişecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu