Oyun

Sea of Thieves, erişilmesi güç bir muvaffakiyete ulaştı!

Xbox Game Studios ve Rare Limited iş birliği ile geliştirilen ve geçtiğimiz yılın Haziran ayında Steam‘de satışa sunulan Sea of Thieves, 1.5 yıllık sürecin akabinde tam 5 milyon satışa ulaşmayı başardı. Üretimci firma, bu başarıyı gelecek hafta içerisinde oyunculara vereceği ikramlarla kutlayacak.

Sea of Thieves, Game Pass’te de mevcut

Microsoft Studios ve Rare tarafından Unreal Engine 4 motoruyla geliştirilen FPS oyunu Sea of Thieves, birinci olarak Microsoft Windows ve Xbox One platformu için 2018 yılında piyasaya çıktı. Microsoft tarafından çıkışının birinci gününde hem Xbox Game Pass hem de PC Game Pass sistemine dahil olan oyun, abonelik sistemiyle kullanıcılara sunuldu.

Bu hafta prestijiyle Steam’deki resmi blog sayfası aracılığıyla bir duyuru yayınlayan Rare, Sea of Thieves’in Steam’de 5 milyon, toplamda ise tam 25 milyon oyuncuya ulaştığını açıkladı. Bununla birlikte firma, oyunun 3 yıllık süreçte eriştiği başka sayıları da paylaştı. Buna nazaran üretim, toplamda 10 bin farklı bahis başlığında tartışıldı. Üretimle ilgili toplamda 500’den fazla rehber yayınlandı ve Discord kanalı aracılığıyla 300 binden fazla oyuncuya ulaştı.

Son olarak geçtiğimiz aylarda yayınlanan Jack Sparrow eklentisiyle yine ivmelenen üretim, böylelikle Game Pass abonelerine rastgele bir ek fiyat ödemeksizin sunulmasına karşın toplamda 5 milyon farklı Steam kullanıcına satılmış oldu. Yaşanan bu başarıyı kutlayan firma, 29 Aralık 2021 tarihine kadar oyuna giriş yapan kullanıcılara ‘All Together Now!’ emojisini fiyatsız olarak sunacak.

Son olarak Steam bünyesindeki başarısı sebebiyle bir de indirim başlatan firma, Steam Kış İndirimleri mühletince Sea of Thieves’i 61 TL yerine yüzde 50 indirimle 30.50 TL üzerinden satacak. Yapılan bu indirim 5 Ocak 2022 tarihine kadar sürecek.

Pekala sizler Sea of Thieves’in bu başarısı hakkında ne düşünüyorsunuz? Oyunla ilgili görüşleriniz neler? Fikirlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu