BilimTeknoloji

Samsung tüm akıllı telefon ve tv’lerini sıfıra yakın bekleme gücüyle çalıştıracak

Tüketici Elektroniği Fuarı (CES) 2022’de yeni eserlerini ve teknolojilerini tanıtan Samsung, yeşil güç ve geri dönüştürülebilir eserler hakkında yeni açıklamalarda bulundu.

Aygıtlar sıfıra yakın bekleme gücüyle çalışacak

Teknoloji dünyasının büyük zahmetlerinden biri olan E-atık hakkında 2009 yılından bu yana geri dönüşüm yaparak üzerine düşen görevi yaptıklarını söyleyen Samsung, 2021 yılında emisyonu yaklaşık 700.000 metrik ton azaltmaya yardımcı olan Carbon Trust standardına uyumlu çipler üreterek karbon emisyonunu düşürdüğünü lisana getirdi.

Aktifliğin devamında yeşil ve sürdürülebilir gelecek inşa etme kelamı veren şirket, geri dönüşüm planını üç yıl içerisinde tüm taşınabilir ürünler ve mesken aletlerine genişletmeyi planladığını açıkladı ve 2025 yılına kadar tüm akıllı telefon şarj cihazları ve TV’lerin sıfıra yakın bekleme gücüyle çalışacağını lisana getirdi.

Ekran üretimi tarafında da 2021 yılına kıyasla 30 kat daha fazla geri dönüştürülmüş plastik kullanmayı hedefleyen Samsung, 2022 yılında kartonların iç ambalajlarını kapsayacak halde geri dönüştürülmüş gereçlerin uygulamasını genişletecek.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu