Mobil

Samsung, Galaxy Tri-Fold ile Ekranı 2 Yerine Üçe Katlayacak!

Samsung’un Galaxy Z Fold 3 ve Galaxy Z Flip 3 akıllı telefonları katlanabilir yapısı sebebiyle akıllı telefon kullanımında yeni bir kilometre taşı olurken, Güney Koreli şirket yakın bir gelecekte daha fazla katlanan akıllı telefonlara imza atmayı hedefliyor. Bugüne kadar sizlerle Samsung’un bu taraftaki çalışmalarına işaret eden pek çok patent örneğini paylaştık. Artık bunlar ortasına yeni biri daha katılıyor.

LetsGoDigital tarafından tespit edildiği üzere, şirket yeni bir patent daha almış. İsminin Galaxy Tri-Fold olduğu argüman edilen telefon, esnek ekranı sayesinde 3’e katlanabiliyor. 3 kat katlandığında standart bir akıllı telefon görünümüne kavuşan Galaxy Tri-Fold, büsbütün açıldığında ise dev bir tablet haline gelebiliyor. Üzerinde HDMI teması bulundurması da beklenen telefonun, bu temas sayesinde bir monitör olarak kullanılabileceği de patentte yer alan bilgiler ortasında.

Patent örneklerine nazaran çift menteşe yapısını benimseyen Galaxy Tri-Fold, Galaxy Z Fold 3’te olduğu üzere içe hakikat katlanırken, tıpkı vakitte Huawei Mate X üzere dışa gerçek da katlanabiliyor. Böylelikle kullanım formunu çeşitlendireceği düşünülen telefonda, ana ekran üzerinde parmak izi sensörü de yer alıyor. Öte yandan ekran altı kameranın kullanılacağı ve buna 3’lü art kamera kurulumunun da eşlik edeceği tez ediliyor.

Dediğimiz üzere bugüne kadar Samsung cephesinden pek çok katlanabilir akıllı telefon patenti gördük. Fakat bunlardan hangisi üzerinde ağırlaşır, hangisi gerçeğe dönüşür, bu sorunun cevaplanması için bir müddet beklememiz gerekecek.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu