Mobil

Samsung çift katlanır telefonunun patentini aldı!

Samsung, geçtiğimiz ay kaydırılabilir ekranlarının patentini aldığı ortaya çıkmıştı artık ise hem yana hem de üst gerçek katlanabilen ekranların patentini alan teknoloji devi geçtiğimiz ay yaklaşık 152 sayfalık belgeyi Dünya Fikri Mülkiyet Ofis’ine sundu.

Bir evvelki patenti ile yaklaşık olarak yüzde 30’luk bir ekran genişliği sağlayabilecek olan Samsung, çift taraflı ekran patentini de elinde tutuyor. Katlanabilir telefon piyasasında yaklaşık olarak yüzde 93’lük hisse ile Samsung birinci sırada yer alıyor. Piyasadaki pazar hissesinden epey şad olan Samsung, çift katlanır telefonun da patentini aldı.

İşte Samsung’un çift katlanır telefonunun tasarımı

Teknoloji devi Samsung an itibariyle Galaxy Z Flip ve Galaxy Z Fold modelleriyle katlanabilir telefon piyasasında yüzde 93’lük hissesini elinde tutuyor. Lakin yeni bir patente nazaran Samsung, gelecekte katlanabilir telefon serisine üçüncü bir telefon daha ekleyecek üzere gözüküyor.

Samsung, Z biçiminde katlanan üç farklı kısma sahip çift katlanır bir akıllı telefon için bir patent aldı. Büsbütün açıldığında, telefon küçük bir tableti andıran dizaynda ekran içi parmak izi özelliği de mevcut. Üçlü kamera dizaynına sahip olan bu değişik telefonun tasarımı telefonun içini üç kısma nasıl dağıtabileceğini de açıklanmış oldu. Samsung telefonun bataryası ve devre kartları arka ve ön katlanır kısımlarda yer alırken, orta kısım ise aygıta sağlamlık ve güç sağlar.

Samsung, çift katlanabilir telefonunu ne vakit piyasaya sürecek?

Nisan 2021’de, çift katlama sistemine alternatif bir yaklaşımı ayrıntılandıran biraz daha farklı bir patent tasarımı ortaya çıktı. Birkaç ay sonra Samsung, “çoklu katlanabilir” formatının fonksiyonel bir prototipini çıkardı ve gerçek hayatta bu türlü bir dizaynın nasıl olacağı ile ilgili bizlere fikir verdi. Fakat bildiğiniz üzere patent çalışmaları her vakit bizlere satışa çıkacak olan üreni birebir olarak vermiyor. Teknoloji devinin ise şimdi daha patent çalışmalarında olduğunu düşünürsek, 2022 yılının sonlarında bile bu telefonun çıkması mümkün değil üzere gözüküyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu