Oyun

Red Dead Online oyuncularından Rockstar’a büyük tepki!

Red Dead Redemption serisi, GTA serisinden sonra Rockstar Games’in yüzünü güldüren en kıymetli projelerinden biri. Tıpkı GTA Online üzere Red Dead Online’da bu manada Rockstar Games için değerli bir gelir kaynağı. Fakat Red Dead Online oyuncuları, Rockstar Games’ten şikayetçi. Bu manada oyuncular Twitter’da #SaveRedDeadOnline kampanyası başlattı.

Red Dead Online için güncelleme sunmayan Rockstar Games reaksiyon topladı

Rockstar Games, yabanî batı temelli aksiyon macera oyunu Red Dead Redemption serisi ile 2010 yılında oyuncuların kalbini kazandı. Buna nazaran Red Dead Redemption 2 ile 2018 yılında bu kitleyi oyuna daha da bağlayan firma Red Dead Online ile çıtayı daha da yükseğe koydu. Lakin Red Dead Online oyuncuları Temmuz 2021’den beri gelmeyen büyük güncelleme paketleri nedeniyle epeyce mutsuz.


Red Dead Online son büyük güncellemesini Temmuz 2021’de aldı

Aslında Rockstar Games, Red Dead Online için küçük çaplı güncelleme, yeni misyonlar atama üzere yenilikler sunmaya devam ediyor. Lakin GTA Online neredeyse her ay büyük bir güncelleme ile yenileniyor. Red Dead Online oyuncuları ise bu büyük güncellemeyi en son Temmuz ayında aldı. Yani Rockstar Games tam altı aydır oyunda büyük çaplı güncelleme yapmış değil.

Red Dead Online oyuncuları ise bu duruma daha fazla dayanamadı ve Twitter üzerinden #SaveRedDeadOnline kampanyası başlattı.

Birkaç gündür devam eden ve gitgide büyüyen kampanyaya ise Rockstar Games şimdi karşılık vermiş değil. Paylaşımlara bakılırsa, oyuncular, Rockstar’ın oyunu terk ettiği görüşünde. Bu manada oyuncular büyük bir güncelleme yapılması için Rockstar Games üzerinde baskı kurmaya çalışıyor.

İşte RD Online için Rockstar’a reaksiyon gösteren tanınan paylaşımlar:

Bu paylaşıma bakılırsa GTA Online oyuncuları da kampanyaya takviye veriyor

Bu paylaşımda olduğu üzere birçok RDO oyuncusu, Rockstar Games’i açgözlü davranmakla suçluyor.

Pekala siz ne düşünüyorsunuz, RDO için büyük bir güncelleme paketi gelmemiş olmasının sebebi ne olabilir? Yorumlarınızı bekliyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu