Donanım

Nvidia’nın madencilik çiftlikleri ile özel mutabakatlar yaptığı ortaya çıktı

Ekran kartı bölümünde madencilik ve pandemi tesirleriyle stok düşüncesi devam ediyor. Jaxson_davidson isimli Twitter kullanıcısının paylaştığı bilgilere nazaran,  Nvidia’nın tedarik krizinin ortasında yüzlerce RTX 3070 Founders Edition kartını madencilik çiftliğine sattığı ortaya çıktı.

Madenciler ile özel muahedeler yapılıyor

Madencilik çiftliğinin sırf bir kısmını gösteren kısa bir görüntü paylaşan davidson, tüm kısmın RTX 3070 FE kartlarından oluştuğunu gösterdi. Ayrıyeten bu kartları perakendecilerden almadığını, NVIDIA ile yüzlerce adedini direkt ve pazar dışından satın almak için özel bir muahede yaptığını lisana getirdi.

Daha evvel paylaşılan raporlara göre Sapphire üzere OEM üreticilerinin çiftliklere madencilik kartları sattığını öğrenmiştik. Bunun yanı sıra yeni haber ile bir arada birinci defa bir ekran kartı üreticisinin satışa dahil olduğu ortaya çıkmış durumda. Kripto para madencilerinden gelen talep artışı ile fiyatlar yükselirken, Nvidia’dan da bir karşılık gelmezse ekran kartı kesiminin epeyce etkilenebileceğini söyleyebiliriz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu