Donanım

Nvidia yeni G-Sync monitörlerini duyurdu!

Nvidia, CES 2022 kapsamında yeni G-Sync monitörlerini duyurdu. Bu modeller 1440p ile 1080p ortasında geçiş yapmanızı sağlıyor. PC oyuncularının şu an birçok hala 1080p çözünürlük kullanıyor. Steam‘e nazaran de bu oran yüzde 67 biçiminde açıklandı. Bu noktada kullanıcılar 1440p’ye yükseltmeyi düşünüyor.

Nvidia, yeni G-Sync monitörleriyle bilhassa e-spor alanında epeyce yardımcı olabileceğini düşünüyor. Bu noktada geçişi kolaylaştıracağını umuyor.

Nvidia, yeni monitörlerinde 360 Hz’e kadar dayanak sunacak

Nvidia‘nın yeni 27 inçlik monitörleri 360 Hz‘e kadar yenileme suratını destekliyor. Buna ek olarak Reflex Analyzer sistem gecikme aracı dayanağı sunuyor. Panelin renk profilini geliştirmek için ise küçük LED art ışıktan yararlanıyor. Son olarak bir e-spor titreşim modunu ve özel bir 25 inç 1080p modunu içeriyor.


Bu monitörler bilhassa Valorant, CS:GO, Overwatch ve Rainbow Six Siege üzere oyunlar için tasarlandı. Nvidia’ya nazaran bu oyunların tümü, Intel’in en yeni Core i9-12900K ve RTX 3080 ile azamî ayarlarda 1440p‘de 360 FPS‘den fazlasını sürece yeteneğine sahip oluyor.

Yeni monitörlerin en enteresan tarafını ise 1440p‘de yüksek kare suratlarına ulaşamayacak oyunlar için 27 inçlik monitörleri 25 inç 1080p ekrana dönüştüren çift formatlı mod oluşturuyor. Nvidia, bu monitörlerin daha düşük 1080p çözünürlüğü desteklemek için ekranın etrafında ekstra çerçevelerle 25 inç’e küçüleceğini söz etti. Şirketin şimdi ne çeşit bir ölçeklendirme kullanacağı aşikâr değil.

Sizler Nvidia‘nın yeni monitörleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından belirtmeyi unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu