Mobil

Google Pixel 7 ekran altı kamera sistemiyle gelebilir: İşte olası tasarımı

LetsGoDigital internet sitesi Google Pixel 7‘nin konsept imgelerini yayınladı. Arama devinin yeni jenerasyon amiral gemisi telefonunda ekran altı kamera sistemine yer vereceği belirtiliyor. Tezin desteği ise Google’ın yaptığı patent başvurusu.

ABD Patent ve Marka Ofisi’ne (USPTO) yapılan müracaat şirketin yeni jenerasyon amiral gemisi için ekran altı kamera sistemi üzerinde çalıştığını gösteriyor. Daha da ilgi alımlı olanı kelam konusu teknolojiyi Google’da vazife yapan eski bir Samsung mühendisinin icat etmiş olması. Sangmoo Choi’nin daha evvel 14.5 yıl Samsung Display’de çalıştığını belirtelim.

2022’nin sonlarında çıkış yapacak

Ekran altı kamera teknolojisi yeni değil. Hali hazırda Samsung Galaxy Z Fold 3 ve Xiaomi Mix 4 üzere akıllı telefonlarda mevcut. Görünüşe bakılırsa Google Pixel 7’de de kullanılacak. Patent, telefonun boyutunu büyütmeden ekranın büyütülmesi gerektiğini vurguluyor.

Tam ekran tecrübesi sunabilmek için ön kamera ve ışık sensörü, başka sensörlerle birlikte ekranın altına yerleştirilecek. Bu teknoloji için OLED ekran kullanılacak. Google Pixel 7’nin 2022’nin sonlarında tanıtılması bekleniyor. Bakalım bu tezler gerçeğe dönüşecek mi?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu