Teknoloji

Microsoft Defender artık akıllı telefonlarda da çalışacak

Microsoft’un Microsoft Defender uygulamasını geliştirdiği artık bir sır değil. Şirketin kendi antivirüs yazılımı daha evvel Windows Defender olarak biliniyordu. Yeni antivirüs uygulamasının son sürümünün nasıl göründüğüne dair birinci manzaralar de şimdiden internette ortaya çıktı bile.

Windows Defender, Windows 8‘de tanındı, fakat popülerliğini Windows 10 devrinde kazandı. İşletim sisteminin bu sürümünde, bilgisayarınızı makûs hedefli yazılımlardan korumak için en yeterli tahlillerden biri olarak kendini konumlandırmıştı.

iOS, macOS ve Android’de çalışacak

Windows 10 sürüm 2004’ten başlayarak, bu antivirüs yazılımının ismini Microsoft Defender olarak değiştirdi ve artık WPF’de (Windows Presentation Foundation) sadece Windows’ta değil, iOS, macOS ve Android üzere öteki platformlarda da çalışabilen bir uygulama geliştirdi.

Aggiornamenti Lumia, Windows 11 ve Android için Microsoft Defender‘ın son sürümünün bir manzarasını paylaştı. Uygulama çağdaş görünüyor ve Windows 11’in yeni dizaynına uyarlanmış durumda. Bağımsız bir uygulama olacağı için, işletim sistemi güncellemeleri ile birlikte Microsoft’un güncelleme yapmasını beklemeden, yeni özellikler eklenmesi de kolay bir hale gelecek.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu