BilimTeknoloji

Maddi hasarlı kaza tespit tutanaklarına artık e-Devlet’ten ulaşılabiliyor

Hayatımızı kolaylaştıran birçok hizmetin bulunduğu e-Devlet Kapısı‘na milyonlarca araç şoförünü ilgilendiren bir hizmet daha eklendi. Artık e-Devlet üzerinden “Maddi Hasarlı Trafik Kazası Tespit Tutanağı Sorgulama” yapılabiliyor.

Emniyet Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, maddi hasarlı trafik kazası tespit tutanaklarının kaza taraflarına e-Devlet üzerinden sunulmasına ait çalışmaların tamamlandığı ve 3 Ocak prestijiyle vatandaşların hizmetine açıldığı belirtildi.

T.C. kimlik numaranız ve şifrenizle e-Devlet’e giriş yaptıktan sonra arama kısmına “Maddi Hasarlı Trafik Kazası Tespit Tutanağı Sorgulama” yazarak gerçek yahut hukukî kişi olarak sorgulama yapabilirsiniz. Bu hizmet üzerinden şoför olarak karıştığınız kazaları yahut sahibi olduğunuz araçların karıştığı kazaları sorgulayabilirsiniz.

Öte yandan, yapılan ikaza nazaran bu hizmet üzerinden yalnızca 01.01.2022 tarihinden itibaren gerçekleşen maddi hasarlı trafik kazalarına ilişkin, yalnızca trafik polisleri tarafından düzenlenen tespit tutanaklarının sorgulanabildiğini de belirtelim.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu