BilimTeknoloji

Blok zinciri üzerinden evlilik mümkün mü?

Pandemi ile birlikte kız isteme yahut nişan yapma üzere geleneklerimiz çevrim içi hale gelmişti. Blok zinciri teknolojilerinin yaygınlaşması ile birlikte evlilik gelenekleri daha ilginçleşmeye başladı. 

Blok zinciri üzerinden evlilik

Hintli Anil ve Shruti çifti evliliklerini blok zinciri üzerinde onaylayarak teknoloji gündemine oturmayı başardı. Kripto paralara ağır vergilerin konuşulduğu Hindistan’da yüksek kripto para benimsenme oranları aslında olaya çok da şaşırmamamızı sağladı. 

Bored Ape Yacht Club geliştiricisi süratli büyüyor

1 gün evvel eklendi

Anil ve Shruti çiftinin evlilik akdiniOpenSea üzerinden kendisine dijital rahip tanımlaması yapılan Anoop Pakki mint etti. Sonrasında bu NFT erkeğin cüzdanından bayanın cüzdanına gönderildi. Açıklamada ise şahısların bilgileri ve akitleri yer aldı. Sonrasında rahip yeni çifti kutsadı. 

Blok zinciri evliliği ne birinci ne de son olacak. Coinbase yöneticilerinden Rebecca Kacherginsky de yüzük, yüzük takma ayini üzere kıymetli anların görsellerini NFT olarak eşi ile kendisinin cüzdanlarına gönderdi. Bu sayede en azından blok zinciri yok olana dek evlilik akitleri saklanmış olacak. 
 

  • Anasayfa
  • Tanınan Bilim
  • Kripto Para Haberleri
  • Beşerler NFT ile evlilik akdi yapıyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu