Oyun

Logitech G335 İnceleme

  • Süper canlı görünen tasarım
  • Hafif, rahat ve konforlu
  • Çok yeterli performans üretiyor
  • Rahat kulaklıklar ve baş bandı

Bugün Logitech’in oyuncular için yeni seçeneği olan G335 modelinden bahsedeceğiz. Logitech’in G serisini bilmeyen yoktur sanıyoruz. Lakin yakın vakitte Logitech, G serisi renk koleksiyonu ile bir arada bahadır ve yaratıcı bir tasarım kararı aldı. Daha evvel bu aileden G733 Lightspeed isimli kablosuz oyun kulaklığını incelemiştik hatırlarsanız. Elimizdeki G335 de G733 Lightspeed ile emsal bir tasarım çizgisine sahip ve daha fazla konfor sağlaması için çok daha ince bir yapıda tasarlanmış bir model olarak karşımıza çıkıyor.

Logitech G335’in G733’ten tek farkı bu değil. Logitech G335, kardeşinden kablolu yapıda olmasıyla farklılık gösteriyor ve buna ek olarak 38 gram daha hafif olmasıyla da ayrılıyor. O denli ki, bu kulaklık 240 gram ağırlığıyla piyasadaki en hafif oyun kulaklığı olarak öne çıkıyor.

Logitech G335 Tasarımı Nasıl?

Tasarım ayrıntılarıyla göze çok beğenilen gelen Logitech G335, dış yüzeyiyle siyah ve beyaz renk seçeneklerine sahipken, elimizdeki beyaz modelin kulak pedleri mavi renkle renklendirilmiş. Siyah modelinde ise bu bu pedler siyah renkli olurken, her 2 kulaklıkta da baş bandı, Logitech’in Color Collection serisine özel olarak renklendirilmiş. Kumaş materyalden üretilen bu baş bandı hem rahat hem hoş görünüyor. Bir öteki avantajı ise bunu çıkartarak temizleyebiliyor ve dilerseniz karşıtını çevirebiliyorsunuz. Böylelikle çift istikametli kullanma uygun olan baş bandı, bilhassa renkli yapısıyla birlikte sıradan kulaklık dizaynlarından sıkılanlar için yeni bir soluk olacaktır diye düşünüyoruz. Ayrıyeten bu kumaş baş bandının açıklığını da 2 kademe halinde ayarlayabiliyorsunuz.

Logitech G335 Özellikleri Neler?

Logitech G335, 40 mm’lik neodimyum şoförlere sahip olurken, üzerine giydirilen kulak yastıklarının hafızalı köpük kullanması da onu uzun kullanımlarda ziyadesiyle konforlu bir model haline getiriyor. Dediğimiz gibi 240 gramlık ağırlığı da bunu destekleyen bir başka faktör. Böylelikle uzun oyun seanslarınızda başınızı sıkma ya da tartı yaratma üzere dezavantajlar yok, çok rahat kullanacaksınız.

Logitech G335, yeniden söylediğimiz üzere kablolu bir model. Kâfi uzunlukta olan kablosunun ucunda 3.5 mm ses jakı bulunması da onu neredeyse tüm oyun platformlarında kullanılabilir kılıyor. Böylelikle rastgele bir şoför ve suram sürecine gereksiniminiz yok, jakı takıyor ve çalıştırıyorsunuz. Mikrofonla kullanacağınız vakit ise, kutu içeriğindeki dönüştürücü adaptörü kabloya ek ediyorsunuz.

Kulaklığın ses tekerleği sol kulaklığın art kısmına pozisyonlandırılmış. Böylelikle buradan kolay kolay ses ayarını yapabiliyorsunuz. Tekrar sol kulaklıkta yer alan mikrofonu açıp kapatmak içinse bir anahtara gereksiniminiz yok. Bunun için mikrofonu yalnızca üst kaldırmanız kâfi oluyor.

Logitech G335 Performansı Nasıl?

Kulaklıkların performansı ise sınıfı için ziyadesiyle tatmin edici. Oyun oturumları sırasında netliği, sahne performansı ve genel istikrarı çok yerli yerinde. Biz Logitech G335’i kullandığımız mühlet içinde genel olarak hem oyunlarda hem de müziklerde değerlendirdik ve bunun sonucunda her 2 senaryo için de tatmin edici bir model olduğu kanısına vardık.

Kulaklığın frekans reaksiyonu kesim standartlarında 20Hz-20kHz olurken, 36 Ohm empedansı var ve hassasiyeti de 87.5 dB. Üzerinde kullanılan kadiyolit (tek yönlü) mikrofonun da performansı pek kâfi. 100Hz – 10 kHz arasında frekans reaksiyonu olan bu mikrofonun, bilhassa bağlantıda en üst seviye performans elde edilebilmesi adına Discord sertifikalı olduğunu da söyleyelim.

Özetle

Sonuç olarak kıymetlendirecek olursak, Logitech G335 standartları kıran renkli tasarımı, hafif yapısı, sağladığı yeterli ve istikrarlı ses kalitesi ile pek kâfi bir seçenek oluyor. Logitech G335’in bizim beklentilerimizi karşılamayı ziyadesiyle başardığını söyleyebiliriz. Nitekim de tasarımı ve öteki özellikleriyle bu sınıf doğrultusunda yeterli bir eser olmuş.

Logitech G335 Teknik Özellikleri
Eser Modeli Logitech G335
Eser Tipi Kulaklık
CHIP Online Notu 90
Üretici Logitech
Firma Logitech 00800 44 882 5862
Teknik Ayrıntılar
Şoför 40 mm
Frekans Karşılığı 20 Hz – 20 kHz
Empedans 36 Ohm Hassasiyet: 87,5 dB SPL/mW
Mikrofon Kardiyoid (tek yönlü)
Frekans Karşılığı 100 Hz – 10 KHz
Boyutlar 189 x 180 x 79 mm
Tartı 240 g (kablo dâhil)

Satın Al

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu