BilimTeknoloji

Kripto para borsası Rain, 110 milyon dolar yatırım aldı

Ülkemizde değerli bir rekabetin yaşandığı kripto para piyasasına 2020 yılında dahil olan Rain borsası büyümeye devam ediyor. Rain, Paradigm ve Kleiner Perkins’in ortak liderliğinde yürütülen B serisi cinsinde Coinbase Ventures, GFC, MEVP, Cadenza Ventures ve CMT Digital’ın iştirakiyle 110 milyon dolarlık yatırım aldı.

Rain borsası büyüyor

Kullanıcılarına kripto para alım, satım ve saklama hizmetleri sunan Rain borsası Abdullah Almoaiqel, AJ Nelson, Joseph Dallago ve Yehia Badawy tarafından 2017 yılında kuruldu. Süratli bir halde büyüyen platform geçen yıl da 6 milyon dolar yatırım almıştı. 

400’den fazla çalışanı bulunan Rain, 2021 yılında 1.9 milyar doların üzerinde sürece mesken sahipliği yaptı ve etkin kullanıcı sayısı 185 bini aştı. 10 Ocak tarihinde gerçekleşen finansman tipi ile birlikte 2022 yılında iki kat büyüme gayesiyle takımını genişletmeye devam edecek. 

Rain, kripto varlıklar giderek daha çok benimsenirken bu yatırımını; başta Türkiye olmak üzere faaliyette bulunduğu tüm ülkelerde lisans almak, farklı bölgelere açılmak, teknolojisini geliştirmek ve takımını büyütmek için kullanacak.

Bölgesel genişleme planlarının odağına Türkiye’yi alan Rain, blockchain ve yeni kuşak finansal hizmetler alanında Türkiye’nin bölgesel merkez olmasına dayanak olmayı amaçlıyor. 2021’de Türkiye’deki çalışmalarını hızlandıran Rain, öz sermayesini 50 milyon TL’ye yükselterek ülkemizdeki büyümesini sürdürdü.
 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu