Teknoloji

Elon Musk’tan Yeni İnciler: “Uzaylılar Olsaydı, Onları Bulan Ben Olurdum”

Muhafazakar haber sitesi The Babylon Bee ile yakın vakitte yapılan bir röportajda, cihanın bilinen en varlıklı insanına, daha evvel Facebook olarak bilinen Meta’nın sürükleyici bir sanal gerçeklik ortamı yaratmayı uman projesi Metaverse hakkındaki görüşü soruldu.  

Elon Musk, verdiği karşılıkta bu fikirden etkilenmemiş olduğunu ve onu büsbütün abartılı bulduğunu söyledi. “Metaverse fikrine katıldığımdan emin değilim. İnsan burnuna bir TV koyabilir, ancak bu seni metaverse denilen şeyin içine sıkmaz” dedi ve devam etti: “Kimse metaverse kozmosu içinde kaybolmak istemez. Dediğim üzere, abartılı bir şey. Fakat 1995’lerde internetin gereksiz olduğunu söyleyenler üzere algılanmak da istemiyorum. Lakin şu anda ilgi cazip olduğunu düşünmüyorum.

Musk röportajda diğer bahislere da değindi. Örneğin iklim değişikliği hakkında “global ısınma konusunda canhıraş bir halde korkanlardan biri değilim. Şu andaki karbon emisyonlarının sonumuzu getirdiğini düşünmüyorum. Lakin bu alanda kesinlikle bir şeyler yapılmasını, emisyonların azaltılmasını ve Dünya’yı daha yaşanabilir bir yer haline getirmeyi savunuyorum” dedi.

Uzaylılar hakkında ise, şimdi rastgele bir delil bulunmadığını, ancak bu fikrin en azından insanlığa biraz ilham verebileceğini düşündüğünü söylüyor. Ayrıyeten savlı bir açıklama yapmaktan da geri kalmıyor: “Uzaylılar hakkında ispat bulunsaydı, bunu bulan kesin ben olurdum. Ancak şimdi rastgele bir şey bulabilmiş değilim.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu