Mobil

Köpeğiniz için akıllı tasma

Süratli bir biçimde gelişen giyilebilir teknolojilerden hayvanlar da nasibini alıyor. Akıllı mama kapları, akıllı kedi kumu havuzları derken artık evcil hayvanınızın sıhhatini adım adım izleyebileceğiniz teknolojiler görünmeye başladı.

Invoxia akıllı tasma nedir?

CES 2022 fuarında görücüye çıkan Invoxia marka akıllı tasma bir nevi akıllı saat üzere düşünülebilir lakin hayli gelişmiş bir akıllı saat. Firma veteriner kardiyologlar ile iş birliği yaparak yapay zekâ algoritması geliştirmiş.

Radar dalgaları kullanan tasma tüyleri aşarak direkt deriye ulaşıyor ve yansıma sayesinde sensörler köpeğin yaşamsal pahalarını algılayabiliyor. Sonrasında algoritmalar devreye girerek geniş data tabanını tarıyor ve hayvanın hareketlerini varsayım ediyor. Buna nazaran de takip yapıyor.

Görece boynu biraz daha kalın köpekler için geliştirilen akıllı tasma yaşamsal bedeller yanında köpeğin adım yahut ara üzere pahalarını de ölçebiliyor. WiFi ve Bluetooth üzerinden ilişki kuran aygıt GPS ve LTE-M ile de küresel ağlara bağlanıyor. Akıllı tasma 99$ iken GPS hizmeti ise aylık 12.99$.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu