Mobil

İşte 2021 Yılına Damga Vuran, Yılı Listelerin Zirvesinde Kapatan Uygulama!

2021 herkes için epeyce şiddetli geçti elbet, fakat taşınabilir uygulama kullanımında büyük bir patlama yaşandığını söylemek de yanlış olmaz. Çalışma, cümbüş, bağlantı ve alışveriş için en çok taşınabilir uygulamaları kullandık. En çok vakti da görüntü akış hizmetleri ve toplumsal medyada geçirdik. Lakin 2021’in en tanınan uygulaması hangisiydi diye sorduğumuzda, aldığımız karşılık tek: TikTok.

Apptopia, 2021’in en çok indirilen uygulamaları listesini derledi ve görüntü paylaşım uygulaması, global kullanıcılar ortasında en üst sırada yer aldı. Apptopia, hangi alanların en fazla büyüme kaydettiğini ve hangi markaların en fazla sayıya ulaştığını incelemek için taşınabilir uygulama mağazalarından gelen dataları topluyor. Google Play ve iOS App Store‘dan gelen bilgileri tahlil eden şirket, ABD ve dünyadaki en âlâ 10 taşınabilir uygulamayı belirledi. ByteDance’in sahibi olduğu TikTok her iki listede de birinci sırada yer alıyor.

Apptopia’nın global listesine nazaran, TikTok 2021’de 656 milyon kere indirildi. Onu Instagram (545 milyon), Facebook (416 milyon), WhatsApp (395 milyon), Telegram (329 milyon), Snapchat (327 milyon), Zoom (300) takip ediyor. Listede CapCut (255 milyon) da bulunuyor ve bu görüntü düzenleme uygulaması da TikTok’ûn sahibi ByteDance’a ilişkin.  

TikTok geçtiğimiz yıl da bu listenin birincisiydi lakin ortadan geçen bir yıl içinde global olarak indirme sayısını daha da artırmış olması etkileyici…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu