Mobil

iOS için WhatsApp’a Küçük Lakin Çok Yararlı Bir Özellik Ekleniyor!

WhatsApp, iOS kullanıcıları için bildiri bildirimlerinde küçük lakin kıymetli bir değişiklik yapıyor. Değişiklik şu anda sırf beta test kullanıcıları tarafından görülebilse de vakit içinde daha fazla kullanıcıya sunulacak.

WhatsApp’ın en son iOS beta sürümünde bir iletinin kimden geldiğini görmek kolaylaşıyor. Değişiklik, uygulama bildirimlerini ilgilendiriyor ve uygulamanın iOS sürümünü Android sürümüyle uyumlu hale getiriyor.

Bu değişiklik ile birlikte iOS kullanıcıları artık bildirimlerde iletilerin yanında profil fotoğraflarını görebilecek. Bu özellik bir müddettir Android kullanıcıları tarafından kullanılabilmekteydi ve bir bildirimin kiminle ilgili olduğunu bir bakışta anlamayı hayli kolaylaştıran basit ancak tesirli bir prosedür.

Profil fotoğrafları, sırf bireylerle yapılan sohbetler için değil, birebir vakitte küme sohbetleriyle ilgili bildirimlerin yanında da görülebiliyor. Yeni özellik, iOS 15’in bir modülü olarak dahil edilen API’leri kullandığından ötürü bildirimlerdeki profil fotoğrafları sadece iOS’un bu sürümünü çalıştıran beta test kullanıcıları tarafından kullanılabiliyor.

  • WhatsApp Masaüstü Nedir; Nasıl Kullanılır?
  • WhatsApp Web Nedir; Nasıl Kullanılır?

Ne yazık ki yalnızca iOS için WhatsApp beta programının bir modülü olmak, bu güncellenmiş özelliğe erişmek için kâfi değil. Uygulamanın en son beta sürümünü yüklemiş olsanız bile, WhatsApp bu özelliği kullanıcı kümeleri için sunucu tarafından aktifleştiriyor üzere görünüyor.

Şimdilik yapabileceğiniz tek şey beklemek. Beta test kullanıcısı değilseniz, önünüzde uzun bir bekleyiş olabilir, çünkü WhatsApp özelliğin genel kullanıma sunulması için rastgele bir tarih vermiş değil. Yani, beta testine katılmayan kullanıcıların bu güncellemenin avantajlarından tam olarak ne vakit yararlanacağını söylemek şimdilik imkansız üzere duruyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu