Sosyal Medya

iPhone kullanıcıları için WhatsApp müjdesi!

WhapsApp, yeni denediği özellik sayesinde Android‘den iPhone’a ileti aktarma takviyesi vermeye hazırlanıyor. Uzun müddettir iPhone kullanıcılarının beklediği bu özellik sayesinde Android’den iOS‘a geçerken bildirileri aktarma sorunu da tarihe gömülecek. Bu manada WhatsApp iletileri için Android üzerinden iOS platformuna aktarma özelliği için birinci ayrıntılar ortaya çıktı.

WhatsApp bildirileri aktarma özelliği sonunda iPhone kullanıcıları için de geliyor

Android telefondan WhatsApp bildirilerini iPhone modellere aktarma özelliği şu an için deneme basamağında. Daha evvel iOS, Android geçişi için bu takviyesi veren Meta, artık de birebir dayanağı iPhone kullanıcıları için verme hazırlığında.

WhatsApp bildirileri için Android üzerinden iOS platformuna aktarma özelliği iOS 22.2.74 WhatsApp Beta sürümünde ortaya çıktı. WABetaInfo‘nun ulaştığı bilgilere bakılırsa, firma bu özelliği beta programı kapsamına almadı. Bu manada özelliğin şimdi kapalı beta çeklinde denendiği anlaşılıyor. Bu manada özelliğin devreye girmesi için birinci sinyal, beta programına dahil edilmesi olacak.


Kaynak: WABetaInfo

Şu an için Samsung ve Google Pixel kullanıcıları için iOS platformundan WhatsApp iletileri transfer özelliği etkin. Yakında Android 12 için de WhatsApp bildirileri aktarma özelliği devreye girecek. Ekran imgelerine bakılırsa, iOS için denenen bu özellik Android ile emsal bir arayüze sahip olacak. Yeniden bu imaja nazaran WhatsApp yedeklemesi ve transferi için kullanıcının bu sürece onay vermesi gerekiyor.

Android’den iOS platformuna geçen iPhone kullanıcıları birinci başta WhatsApp yedekleme süreci de yapmak zorunda değil. Buna nazaran uygulamaya daha sonra da bu yedekleme süreci için bildirim gönderiyor.

Android kullanıcıları da WhatsApp iletileri ve yedekleme geçmişini yalnızca bir USB-C kablo yardımıyla yapabiliyor. Lighting ve USB-C uçlu bir kablo sayesinde iPhone modelinizde yer alan tüm geçmiş kayıp yaşanmadan Android telefonunuza aktarılıyor. Android tarafında hayli fonksiyonel olan özelliğin iOS tarafında da tıpkı süratle çalışması beklentiler ortasında.

Şu an için hangi iOS sürümlerinin bu güncellemeyi destekleyeceği ise bilinmiyor. Apple’ın ise iOS 14‘ten eski sürümlere bu takviyesi vermesi beklenmiyor. Bu manada WhatsApp güncellemesi almak için en azından iPhone 6S modeli ve üstü modeller kullanmanız gerekiyor. Bildiğiniz üzere iPhone 6S ve iPhone SE 1. kuşak üzere eski modeller de iOS 15 güncellemesi de aldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu