Teknoloji

Xbox lideri onayladı: Call of Duty oyunları PlayStation’a gelmeye devam edecek

Geçtiğimiz günlerde Microsoft‘un Activision Blizzard‘ı satın alacağını açıklamasıyla gözler Sony‘e dönmüştü. Sony de mevzuyla ilgili dün sabah saatlerinde birinci açıklamasını yaptı.

Sony, Microsoft’un kontratlara uymasını ve Activision oyunlarının PlayStation’a gelmeye devam etmesini umduğunu söylemişti. Geçtiğimiz saatlerde de Xbox lideri Phil Spencer bu husus hakkında PlayStation sahiplerini sevindiren bir açıklama yaptı. 

Call of Duty Oyunları PlayStation’a Gelmeye Devam Edecek

Phil Spencer bahisle ilgili “Bu hafta Sony ile görüşmeler yaptık. Activision Blizzard’ı satın aldıktan sonra mevcut tüm muahedeleri yerine getirme niyetimizi ve Call of Duty’yi PlayStation’da tutma isteğimizin olduğunu onayladım. Sony, dalımın değerli bir parçası ve ilgimize paha veriyoruz.” dedi.

Aslında Microsoft’un bu stil bir karar alması bekleniyordu zira Call of Duty oyuncularının çok büyük bir kısmı PlayStation sahibiydi. Bu yüzden bu biçim bir karar çok da şaşırtmadı lakin yeniden de yeni Call of Duty oyununu beklemekte yarar var. Bir öbür soru işareti de Call of Duty oyunlarının Xbox Game Pass’e gelip gelmeyeceği.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu