Mobil

iPad Air 5 sızıntıları devam ediyor: Birtakım özellikleri ortaya çıktı!

Apple, geçtiğimiz yıl büsbütün yenilenen dizaynıyla karşımıza çıkan iPad Air’ini geçtiğimiz yıl piyasaya sürmüştü. Fakat bugün ortaya çıkan bir tedarik zinciri raporu, ufukta yeni bir modelin olduğunu gösteriyor. Biz de iPad Air 5 özellikleri, fiyatı ve çıkış tarihine dair tüm bilgileri bir ortaya topladık.

iPad Air 5 özellikleri ve çıkış tarihi

Bugün ortaya çıkan rapora nazaran iPad Air 5, 6. jenerasyon iPad küçük ile benzeri özelliklere sahip olacak. Aygıt, Apple’ın en gelişmiş taşınabilir işlemcilerinden A15 Bionic çip ile birlikte gelecek. Ayrıyeten öteki donanım yeteneklerinde de birtakım iyileştirmeler olacak. Örneğin aygıt, 5G yeteneklerini büsbütün entegre edecek.

Kamera tarafına baktığımızda, ön tarafında 12 Megapiksellik ultra geniş açı özçekim kamerası bulunacak. Ayrıyeten, art tarafında bulunan kameranın geçtiğimiz yılın dizaynında olduğu üzere tek adet olması bekleniyor. Buna ek olarak, Center Stage dayanağı ile birlikte gelecek.

Çıkış tarihine gelince, bugünün raporu basitçe iPad Air 5’in ilkbaharda iPhone SE 3 ile birlikte duyurulacağını söylüyor. Geçtiğimiz günlerde de, Apple’ın şu anda iPhone SE 3’ü duyurmak için Mart yahut Nisan aylarında sanal bir aktiflik düzenlemeyi hedeflediğini aktarmıştık. Münasebetiyle önümüzdeki aylarda iki aygıtı da görebiliriz.

Rapora nazaran iPad Air 5, dördüncü kuşak selefine kıyasla hoş bir güncelleme olacak diyebiliriz. Lakin ortaya çıkan sızıntılar ekseriyetle yeni iPhone SE ve iPhone 14 ailesi hakkında olduğu için, beklenen iPad modeli hakkında epeyce kısıtlı şeyler söyleyebiliyoruz.

Fiyat olarak bakıldığındaysa, Apple geçtiğimiz yıl piyasaya sürdüğü iPad Air 4’ün 64GB hafızalı modelini 599 dolarlık etiket ile piyasaya sürmüştü. iPad Air 5’in de tıpkı etikete sahip olacağı söyleniyor. Ama hafızası 64GB’dan 128GB’a çıkartılacak.

Siz yeni iPad Air 5’te neler görmek istiyorsunuz? görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu