Mobil

İnternetten iPhone 13 Pro Max alan vatandaşa büyük şok!

İnternet üzerinden alışverişin en büyük risklerinden bir tanesi; sipariş edilen eser yerine öteki bir şey gelmesi. Bu şekil olaylara bazen ülkemizde rastlıyoruz. Lakin yalnızca Türkiye’de değil, yurt dışında da e-ticaret sitelerini kullananların başına türlü belalar açılabiliyor.

Bunun son örneğini İngiltere’de ikâmet eden bir vatandaş yaşadı. Lokal basında çıkan habere nazaran, Khaoula Lafhaily isimli bir bayan, 1.500 Sterlin karşılığında operatörü Sky Mobile’dan 36 ay kontratlı iPhone 13 Pro Max sipariş etti. Bir gün sonra teslim edilmesi gereken kargo gecikmeli de olsa geldi. Lakin kutudan telefon çıkmadı.

iPhone 13 Pro Max yerine sıvı sabun

32 yaşındaki Khaoula Lafhaily, telefonu 24 Ocak’ta sipariş ettiğini ve 150 Sterlin peşin fiyat ödediğini söyledi. Kargo şirketi DPD’nin himayesinde olan eserin sonraki gün yani 25 Ocak’ta teslim edileceği gözüküyordu. Lakin kurye, Lafhaily ile bağlantıya geçerek trafikte sıkışık kaldığını bildirdi ve teslimat aksadı.

Ortadan birkaç gün geçtikten sonra Khaoula Lafhaily kargoyu bir öbür kuryeden teslim aldı. Ancak paketi açtığında büyük bir şok yaşadı. Kuzey Londra’da yaşayan bayan, iPhone 13 Pro Max beklerken kutudan 1 Sterlin pahasında içi dolu sıvı sabun şişesi çıktı. Lafhaily olayın akabinde derhal Sky Mobile ile bağlantıya geçti.


Kutudan iPhone 13 Pro Max yerine sıvı sabun çıktı.

Operatör, bahisle alakalı soruşturma başlatacağını bildirdi. Lakin Lafhaily hala olumlu bir sonuç alamadı. Kargo görevlisinin konutunun önüne gelip dışarıdan fotoğraf çektiğini argüman eden bayan, “Kurye bize kapıya geldiğini, kapıyı çaldığını ve kimsenin olmadığını bu yüzden sonraki gün tekrar geleceğini söyledi ancak biz o sırada camdan izliyorduk” dedi.

Bir Sky Mobile sözcüsü, mevzuyla ilgili açıklamasında “Bayan Lafhaily’nin yaşadığı sorun nedeniyle çok üzgünüz. Bunun nasıl yaşandığını ve sorunu en uygun halde nasıl çözebileceğimizi araştırıyoruz.” tabirini kullandı.

Benzeri bir olay İngiltere’de yaşan Daniel Carroll isimli vatandaşın başına da gelmişti. Apple’ın web sitesinden 2 Aralık’ta 1,049 Sterlin ödeyerek iPhone 13 Pro Max sipariş eden Carroll, telefon beklerken kargo paketinden kullanılmış tuvalet kağıdı ve iki tane çikolata çıkmıştı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu