Mobil

Windows Antivirüs Uygulaması Android ve iOS’a da El Attı!

Microsoft, kurumsal uç nokta güvenliği antivirüs eserinin artık Android ve iOS için de tehdit ve güvenlik açığı idaresi sağladığını açıkladı. Bu yeni gelişme, Microsoft Defender for Endpoint‘in artık iş istasyonları, sunucular ve taşınabilir aygıtlar için tüm büyük platformlarla çalışarak onları güvenlik açıklarından, makûs emelli yazılımlardan yahut fidye yazılımlarından koruduğu manasına geliyor.

Microsoft yaptığı açıklamada “Microsoft Defender for Endpoint’teki tehdit ve güvenlik açığı idaresi, etkilenen aygıtları daima olarak izler ve tanımlar, ortamdaki alakalı riskleri kıymetlendirir ve güvenlik açıklarını problemsiz bir halde gidermek için akıllı önceliklendirme ve entegre iş akışları sağlar” dedi.  

Android Enterprise’da iş profiline sahip şahsî taşınabilir aygıtlar kelam konusu olduğunda, sırf iş profiline yüklenen uygulamalar desteklenecek. Sistem yöneticileri bu özelliği isterlerse Microsoft Endpoint Manager uygulamasından faal hale getirebiliyorlar.

iOS işletim sistemi kullanan eserler için ise, yöneticiler yerleşik iOS aygıtlarındaki iOS sürümlerinin güvenlik açığı değerlendirmesini sağlayabiliyorlar. Microsoft bunun bu sürümün bir kesimi olmadığını ve bu özelliğin “ileriki bir tarihte” ekleneceğini söylüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu