İnternet

Instagram kullanıcıları, profillerinin minyatür bir sürümünü web sitelerine yerleştirebilecek

Instagram, kullanıcıların uygulamadaki profillerini üçüncü taraf web sitelerine yerleştirmelerine imkan tanıyacak. Şu an için sırf ABD’deki kullanıcılar için erişilebilir olan Profil Yerleştirme özelliği, mevcut Instagram profillerinin minyatür bir sürümünü içerecek.

Yorumlar, Reels’la yanıtlanabilecek

Instagram lideri Adam Mosseri, Twitter hesabı üzerinden yeni özellikleri açıkladığı bir görüntü yayınladı. Görüntüde bahsedilen üç özellikten biri olan Profil Yerleştirme hakkında yaptığı konuşmada Mosseri: “Uzun yıllardır bir Instagram fotoğrafını yahut Instagram görüntüsünü bir web sitesine yerleştirebiliyorsunuz. Yeni özellik, bu fikri genişletiyor ve Instagram profilinizin minyatür bir versiyonunu bir web sitesine yerleştirmenize müsaade veriyor. Tahminen Instagram içeriğinizi bir web sitesinde sergilemek yahut öbür birinin web sitesine ilişki vermek istersiniz.” tabirlerinde bulundu.

Mosseri paylaştığı görüntüde, Profil Yerleştirme özelliğiyle bir arada iki özelliği daha tanıttı. Bu özelliklerden birincisinde şirket, kullanıcıların gönderilerindeki yorumları Reels’la yanıtlamasına imkan tanıyacak. Reels Görsel Karşılıklar özelliğiyle kullanıcılar, bir yorumu yanıtlamak istediklerinde karşılarında Reels düğmesini görecekler. Görüntüde, yanıtlanan yorum bir çıkartma olarak görünecek.

Açıklanan son özellik olan IG Playback özelliğiyle ise kullanıcılar, yıl boyunca paylaştıkları kıssalardan 10 adedine kadar seçerek tekrar paylaşabilecekler. Özellik öykü arşivinden yararlandığı için kullanıcıların kıssa arşivlerinin açık olması gerekiyor. Ayrıyeten yıl içerisinde üçten fazla kıssa paylaşılmış olması da bir öbür kriter olarak yer alıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu