İnternet

Telegram’a spoiler gizleme özelliği geliyor

Telegram, kullanıcıları sinema ve dizilerin heyecanını kaçıran spoilerdan korumak için tasarlanmış yeni bir özellik test ediyor. Tanınan iletileşme uygulamasına eklenecek yeni fonksiyonun ayrıntıları ve nasıl çalıştığını gösteren kısa bir görüntü ortaya çıktı.

Telegram uygulamasında iletinizi göndermeden evvel metnin istediğiniz kısmını seçerek spoiler olarak biçimlendirebileceksiniz. Böylece kelam konusu metin uçan pikseller biçiminde görünecek ve karşı taraf fakat üzerine dokunduktan sonra okuyabilecek.

Yeni sinemalar için düşünüldü

Telegram geliştiricilerinin bu özelliği yeni Spider-Man ve Matrix 4 sinemalarının vizyona gireceğini düşünerek hayata geçirmeyi planladıkları belirtiliyor. Fotoğrafları ve görüntüleri tıpkı formda gizlemenin mümkün olup olmadığı ise şimdi muhakkak değil.

Telegram’ın spoiler gizleme özelliğini ne vakit genel kullanıma sunacağı açıklanmadı. Spoiler terimi, sinema ve dizi üzere yapıtların ayrıntıları hakkında bilgi veren ve şimdi izlememiş şahısların evvelden bilmek istemeyeceği bilgileri tanımlamak için kullanılıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu