Mobil

Apple’ın yeni iOS 15.4 güncellemesi tüm uygulamalara 120Hz dayanağı getiriyor

Apple’ın yeni iPhone 13 Pro ve Pro Max modellerinde bulunan 120Hz dayanağı birçok kullanıcı tarafından olumlu olarak karşılansa da bu dayanak sadece makul uygulamalarda çalışabiliyordu. Desteklenen yazılım sayısını arttırmak için çalışmalarını sürdüren Apple, iOS 15.4 güncellemesi ile bir arada tüm uygulamalara 120Hz dayanağı getiriyor.

Desteklenen uygulama sayısı artacak

Paylaşılan bilgilere nazaran iOS 15.4’ün beta sürümü, modellerde bulunan Core Animation kusurunu düzeltecek ve sunulan manzaraların 60 fps’in üzerine kolay bir biçimde çıkmasını sağlayacak. Ayrıyeten yeni güncelleme iPhone kullanıcılarını sevindirecek bir kıymetli özelliği daha getiriyor. Artık kullanıcılar telefonlarının kilidini açarken maskelerini indirmek zorunda kalmayacak ve Face ID, kişiyi maskeli olarak tanıyabilecek.

Yeni güncelleme ile sunulacak 120 dayanağının uygulamalarda otomatik olarak çalışıp çalışmayacağını yahut geliştiricilerin bu uygulamalar üzerinde değişikliğe mi gideceğini şimdi bilmiyoruz. Geliştiriciler için paylaşılan yeni güncellemenin yakında tüm kullanıcılara sunulması bekleniyor.

  • Anasayfa
  • Apple
  • iOS Haberleri
  • Yeni iOS 15.4 güncellemesi 120Hz dayanağını arttıracak

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu