BilimTeknoloji

Hayal kırıklığı yaratan The Matrix Resurrections korsan olarak en çok indirilen sinema oldu

Bilim kurgu dünyasının en kıymetli serilerinden biri olan The Matrix’in dördüncü sineması geçtiğimiz günlerde vizyona girdi. Sinemadan bir rekor bekleniyordu lakin bu rekor biraz farklı bir halde geldi.

Korsan Olarak En Çok İndirilen Sinema

Sinema katiyetle yılın en çok beklenen sinemalarından biriydi lakin ne yazık ki bu beklentiyi veremedi diyebiliriz. Sinemanın bu tenkitlerinin aslında gişeyi etkilediğini de söyleyebiliriz. Tıpkı vakitte sinemanın HBO Max’te de yayınlanması gişeyi biraz daha düşürdü. Fakat gişeyi düşüren bir durum daha var: Korsan izleme.

Geçtiğimiz saatlerde aktarılan bilgilere nazaran 20 Aralık – 26 Aralık tarihleri arasında The Matrix Resurrections, en çok indirilen korsan sinema oldu. En tanınan 10 torrent sitesindeki indirme sayısının %32’sini oluşturan The Matrix Resurrections’ın akabinde ikinci sırayı %16 ile Resident Evil Raccoon City ve üçüncü sırayı da %12 ile Spider-Man: No Way Home aldı.

The Matrix 4 şu anda sinemalarda izlenebilir durumda. Filmin direktörlüğünü ise Lana Wachowski üstleniyor. Oyuncu takımında ise Keanu Reeves, Carrie-Anne Moss, Yahya Abdul-Mateen II, Neil Patrick Harris, Jonathan Groff, Christina Ricci, Jessica Henwick ve Priyanka Chopra Jonas üzere isimler bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu