Mobil

Google da arttırılmış gerçeklik gözlüğü geliştiriyor

Arttırılmış gerçeklik gözlükleri, önümüzdeki yıllarda epeyce popülerleşecek üzere gözüküyor. Apple’ın gelecek yıllarda çıkarması beklenen arttırılmış gerçeklik gözlüğü ve Meta’nın Project Cambria’sının akabinde Google da arttırılmış gerçeklik gözlüğü üzerinde çalışıyor.

North’un satın alınmasının hissesi büyük

Google, Haziran 2020’de arttırılmış gerçeklik konusunda uzman North şirketini satın almıştı. Arttırılmış gerçeklik projeleri iptal edildikten sonra North firmasının çalışanları, Google içerisinde Pixel ve Nest üzere projelerde çalışmışlardı. 2019 yılında Google’ın arttırılmış gerçeklik üzerine çalışmadığı bilgisi gelince, yeni kuşak bir arttırılmış gerçeklik gözlüğü için ümitler bir epey azalmıştı. Lakin, görünüşe nazaran Google, tekrar bir arttırılmış gerçeklik projesi üzerine çalışıyor.

New York Times, arttırılmış gerçeklik üzerine yaptığı haberde Google’ın yeni bir arttırılmış gerçeklik projesi üzerine çalıştığını argüman etti. Projenin, North’un satın alınmasından ötürü gerçekleştiği de bildiriliyor lakin daha fazla ayrıntı bulunmuyor. Google’un Google Glass’tan sonraki arttırılmış gerçeklik gözlüğü ne vakit gelecek bilinmiyor lakin firmanın gizlice uzun bir müddettir bu proje üzerinde çalıştığı muhakkak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu