BilimTeknoloji

Geçtiğimiz Ocak ayı, Bitcoin için yakın vakitteki en berbat ay oldu

2022 yılı Bitcoin (BTC) için yeterli başlamadı. Bitcoin, tahminen de Ocak 2018’den bu yana en berbat Ocak ayını geçirdi diyebiliriz. Bilindiği üzere Bitcoin geçtiğimiz haftalarda 33 bin dolara kadar gerilemişti. Bu gerileme ile bir arada birçok altcoin de bu durumdan hayli etkilenmişti.

Bitcoin yeni yıla makus başladı

Başkan kripto para ünitesi Bitcoin inişli çıkışlı bir yapıya sahip olduğunu biliyoruz. Hatırlatırlayacağınız üzere 2021’in sonlarına hakikat kripto para piyasasında ani bir düşüş yaşanmıştı. Bu düşüşün tesiri 2022’nin Ocak ayında da devam etti. 

Kasım 2021’de 70 bin dolar düzeylerine kadar yükselen Bitcoin fiyatı, Ocak ayında 33 bin dolarlar düzeylerine kadar geriledi. Ocak 2018’den beri Bitcoin en berbat başlangıcını yaptı.

Genel olarak 2022 yılının birinci ayını mercek altına alacak olursak, yatırımcıların büyük bir kısmı Bitcoin ve altcoinler üzere riskli varlıklara maruz kalmaktan kaçınmayı tercih etti. Ferdi yatırımcıların geneli daha inançlı seçenekleri tercih etmeye başladı.

Daldaki tecrübeli isimler ise Bitcoin’de yaşanabilecek yüzde 50’lik geri çekilmeler aslında şaşırtan olmadığını lisana getiriyor. Son olarak Bitcoin haberin yazımı esnasında CoinMarketCap bilgilerine nazaran; 38.288 dolardan süreç görüyor.

  • Anasayfa
  • Tanınan Bilim
  • Kripto Para Haberleri
  • Bitcoin, 2022’nin Ocak Ayında makus bir başlangıç yaptı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu