Donanım

TCL ikinci jenerasyon giyilebilir monitörünü tanıttı

Google Glass ile büyük bir hayal kırıklığı yaşayan giyilebilir Android aygıt konsepti sonrasında kurumsal tarafta devam etti ve bugün sanal gerçeklik kaskları da dahil farklı kategorilerde kendisine baht arıyor. Bunlar biraz üst düzey kalırken kimi üreticiler son kullanıcıya yönelik eserler geliştiriyor. 

TCL NXTWEAR AIR neler sunuyor?

TCL NXTWEAR AIR firmanın ikinci jenerasyon giyilebilir monitörü olarak tanımlanabilir. Gözlük stilinde tasarlanan eser harici kaynaktan içerikleri camlara yansıtıyor ve hoparlör ile de daha ağır bir deneyim yaşamanızı sağlıyor. 

İki adet Full HD micro OLED ekran bol detaylı, güçlü, güçlü ve canlı renklerin yanı sıra derin gölgeler ve siyahın koyu tonlarını sunuyor. Tıpkı vakitte sinemadaki üzere 4 metre uzaklıktan 140 inç büyüklüğe muadil geniş ve sürükleyici bir izleme ortamı yaratıyor.

Yalnızca 75 gram yükte olan bu ekranlar evvelki jenerasyon gözlüğe kıyasla yüzde 30 daha hafif ve daha konforlu. USB Tip-C DisplayPort üzerinden hem bilgisayar hem de taşınabilir aygıtlara bağlanabiliyor. Sap kısmındaki çift hoparlör sayesinde stereo ses sağlanıyor. TCL NXTWEAR AIR için şimdi bir fiyat açıklanmadı. 
 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu