BilimTeknoloji

Ford’tan Tesla’ya çalım: En âlâ mühendisini kaptı

ABD’li otomotiv devi Ford, model serisinin “elektriklendirilmesine” yardımcı olması için en düzgün Tesla mühendislerinden birini bünyesine kattı. Alan Clarke, otomotiv sanayisinde, bilhassa de Tesla da büyük deneyimler edinmiş çok kıymetli bir isim.

Hyundai Ioniq 5’e batarya, süspansiyon ve soğutma sistemi dopingi

2 sa. evvel eklendi

On yıldan fazla bir mühlet Tesla’da çalışan Clarke, dünyanın en büyük elektrikli araç üreticisinde kıdemli tasarım mühendisi, yeni programlar mühendisliği üst seviye yöneticisi ve son olarak yeni programlar mühendisliği yöneticisi üzere çeşitli vazifelerde bulundu.

Honda mesleği

Clark, Tesla’ya katılmadan evvel Honda Performance Development‘ta Amerikan Le Mans Serisinde yarışan ARX 02A P1 ve ARX 01b P2 prototipleri için şasi mühendisi olarak çalıştı. Tecrübeli isim Ford’da ise gelişmiş elektrikli araç geliştirme kısmında misyon yapacak.

Ford geçtiğimiz Eylül ayında Apple’ın şoförsüz elektrikli araba projesini yöneten Doug Field‘ı bünyesine katarak büyük bir atak yapmıştı. Field’ın daha evvel Tesla’da Mühendislikten Sorumlu Kıdemli Lider Yardımcısı olarak çalıştığını ve Model 3‘ün piyasaya sürülmesinde tesirli bir rol oynadığını da hatırlatalım.

  • Anasayfa
  • Tanınan Bilim
  • Araba Teknolojileri Haberleri
  • Ford’tan Tesla’ya çalım: En yeterli mühendisini kaptı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu