BilimTeknoloji

Ford, çip kıtlığı yüzünden 8 fabrikasında üretimi durduruyor

Ford Motor Company, çip krizi nedeniyle önümüzdeki hafta ABD, Meksika ve Kanada’daki sekiz fabrikasında üretimi askıya almayı yahut değerli ölçüde azaltmayı planlıyor. Araba üreticisi daha evvel yarı iletken tedarik düşüncesinin mevcut çeyrekte araç satışlarında azalmaya yol açacağı konusunda ikazda bulunmuştu.

2024’ten itibaren her Opel’in bir elektrikli versiyonu olacak

18 sa. evvel eklendi

Kararın 7 Şubat’ta yürürlüğe gireceği bildiriliyor. Michigan, Chicago ve Cuautitlán fabrikalarında üretim askıya alınacak. Kansas City’de şirketin ABD’deki en tanınan kamyonetlerinden biri olan ve şirket için değerli bir kâr getiren F-150 modelinin üretimi durdurulacak, Transit montajı tek vardiyada yapılacak.

ABD Ticaret Bakanlığı: Çip kahrı devam edecek

Dearborn, Kentucky ve Louisville’deki tesisler de tek vardiyada yahut azaltılmış bir programda çalışacak. Kanada’daki Oakville fabrikasında ise fazla mesainin kaldırılacağı bildiriliyor. ABD Ticaret Bakanlığı, çip tedariği konusundaki düşüncenin 2022’nin kinci yarısına kadar devam edeceğini düşünüyor. Ocak sonunda yayınlanan raporda sorunun gelecek 6 ay içinde çözüleceğinin öngörülmediği bildirilmişti.

  • Anasayfa
  • Tanınan Bilim
  • Araba Teknolojileri Haberleri
  • Ford, çip kıtlığı yüzünden 8 fabrikasında üretimi durduruyor

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu