BilimTeknoloji

El Salvador Lideri Nayib Bukele ülkemize geliyor

Dünyanın Bitcoin’i resmi ödeme sistemi kabul eden tek ülkenin devlet lideri ve birebir vakitte piyasanın makus günlerinin kahramanı Nayib Bukele ülkemize geliyor. Devlet Lideri seviyesinde bir dizi ziyaret gerçekleştirecek. 

Sürpriz Nayib Bukele ziyareti

El Salvador bugüne kadar savaş, iç savaş, çeteler ve hatalarla anılan hatta bir devir Türklerin girmesine müsaade verilmediği ülke olarak biliniyor. Genç yaşta devlet lideri seçilen Nayib Bukele ile ülkenin çehresi de değişmeye başladı. 

Kripto para meraklısı olan Nayib Bukele kolları sıvadı ve protestolara karşın Bitcoin’i resmi ödeme sistemleri ortasına sokan kanunu onayladı. Sonrasında hazineye 1370 Bitcoin alan Bukele buradan elde edilen kâr ile hayvan hastanesi ve okul üzere toplumsal projeler geliştirdi. Ayrıyeten bir Bitcoin kenti de kurmak istiyor. Böylelikle El Salvador en azından farklı bir mevzu ile dünya gündemine gelmiş oldu.

Lider Nayib Bukele toplumsal medyadan yaptığı duyuruda Perşembe günü ülkemize ziyaret gerçekleştireceğini duyurdu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Edroğan’ı da ziyaret edeceğini belirten Bukele’nin hangi hususları görüşeceği bilinmiyor lakin kripto para yasasının konuşulduğu bugünlerde telkinlerde bulunmasını isteyen yüzlerce yorum yapıldı. 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu