BilimTeknoloji

Atari, NFT’leri ganimet kutuları ile birleştiriyor

Son periyotlarda epeyce tanınan olan NFT sistemini farklı bir formda değerlendirmeyi planlayan Atari, içerisinde NFT bulunan ve armağan edilebilir ganimet kutuları piyasaya sürecek.

NFT’ler GFT’ye dönüşüyor

Yeni proje için Republic Realm ile paydaşlık kuran oyun şirketi, GFT olarak isimlendirilen armağan kutularının birinci serisinde şirketin 50.yılına özel retro oyunlarından ilham alınan 10 NFT’den birini kullanıcılara sunacak. Bununla birlikte kutular sırf belirtilen bir tarihte açılabilecek.

Yeni projenin Atari’nin birinci kripto hareketi olmadığını söyleyebiliriz. Ekim 2020’de şirket, kendi kripto para ünitesi olan Atari Token‘ı piyasaya sürmüştü. 1 Şubat 2022 tarihinden itibaren satışa sunulması beklenen yeni ganimet kutuları ise GFT Shoppe üzerinden satın alınabilecek ve sıradan, az ve epik olarak kategorilere ayrılacak.

Atari markasının görüntü oyunlarıyla özdeşleştiğini ve görüntü oyunların da metaverse’in bel kemiği olduğunu düşünen Atari CEO’su Wade Rosen, “Atari’nin 50. yıl dönümünü anmak için yeni bir teknolojik yenilik çağını başlatmaktan ve birebir vakitte çağdaş görüntü oyunu sanayisini başlatan markayı onurlandırmaktan daha güzel ne olabilir” sözlerini lisana getirdi.

  • Anasayfa
  • Tanınan Bilim
  • Kripto Para Haberleri
  • Atari, NFT içeren ganimet kutuları satışa sunacak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu