BilimTeknoloji

Netflix’in Viking dizisi Vikings: Valhalla’dan resmi tanıtım fragmanı geldi

Dünyanın en tanınan görüntü akış platformlarından biri olan Netflix, yeni Viking dizisi olan Vikings Valhalla‘dan resmi tanıtım fragmanı paylaştı.

Günümüzün en tanınan üretimlerinden biri olan Vikings dizisinden 100 yıl sonra geçecek olan Netflix dizisi Vikings: Valhalla‘da, Danimarka Hükümdarı Canute ve İskandinav kaşif Leif Erikson üzere tarihi isimler bulunacak. Dizinin 24 kısımdan oluşacak ve 25 Şubat 2022’de yayınlanacak.

Vikings dizisinin yaratıcısı Michael Hirst, bu dizinin yönetici imalcisi olacak. Vikings: Valhalla‘nın yaratıcılığını ve baş müellifliğini ise Jeb Stuart üstlenecek. Dizinin oyuncu takımında Sam Corlett, Frida Gustavsson, Leo Suter, Bradley Freegard, Jóhannes Jóhannesson, Laura Berlin, David Oakes, Caroline Henderson, Pollyanna McIntosh ve Asbjørn Krogh Nissen bulunuyor.

Vikings: Valhalla Fragman

Bin yılı aşkın bir müddet evvel, 11. yüzyılın birinci yıllarında geçen VIKINGS: VALHALLA gelmiş geçmiş en ünlü Vikinglerden kimilerinin kahramanca maceralarını bahis alıyor. Bu isimler ortasında efsanevi kâşif Leif Eriksson (Sam Corlett), onun bahadır ve başının dikine giden kız kardeşi Freydis Eriksdotter (Frida Gustavsson) ve Kuzey’in hırslı prensi Harald Sigurdsson (Leo Suter) var. Hem Vikingler ve İngiliz asilleri ortasındaki tansiyonun kanlı bir kırılma noktasına ulaşması hem de Vikinglerin kendi içlerinde birbiriyle çatışan Hristiyan ve pagan inançları nedeniyle uyuşmazlığa düşmeleriyle bu üç Viking, destansı bir seyahate başlar. Hayatta kalmak ve zafer kazanmak için dövüşmek zorunda oldukları bu seyahat, onları okyanuslar aşıp savaş meydanlarından geçerek Kattegat’tan İngiltere’ye ve ötesine taşıyacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu