Mobil

e-Devlet’te görünen POCO X4 Pro 5G ile ilgili baş karıştıran ayrıntı

Xiaomi’nin bağımsız markası olarak faaliyetlerini sürdüren POCO, çok yakında X4 Pro 5G’yi piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Bir müddettir sertifikasyon sitelerinde ve geçtiğimiz günlerde e-Devlet IMEI data tabanında görünen akıllı telefonla ilgili birtakım baş karıştıran ayrıntılar ortaya çıktı.

POCO X4 Pro 5G’de isim ve işlemci karmaşası

Hatırlanacağı üzere akıllı telefon, 2201116PG model numarasıyla FCC, TDRA ve e-Devlet IMEI data tabanlarında ortaya çıkmıştı. Böylece aygıtın global pazarlarda POCO X4 Pro 5G ismiyle piyasaya sürüleceğini muhakkak olmuştu.

Akıllı telefon, kısa bir mühlet evvel birebir model numarası ile bir diğer sertifikasyon sitesi olan NBTC‘de göründü. Lakin aygıtın bilgi tabanındaki ismi POCO X4 5G idi. Burada rastgele bir yanılgı mı olduğu yoksa modelin isminin mi değiştiği şimdi bilinmiyor.

POCO X4 Pro 5G’nin geçtiğimiz günlerde tanıtılan Redmi Note 11 Pro 5G modelinin yine markalanmış bir versiyonu olacağı tarafındaki argümanlar da artmaya başladı. Lakin şu an için husus ile ilgili bir açıklama gelmedi.


POCO X4 Pro 5G, e-Devlet IMEI data tabanında görünmüştü

Aygıtla ilgili bir öbür baş karıştıran nokta ise işlemcisi diyebiliriz. Çünkü geçtiğimiz yıl tanıtılan selefi POCO X3 Pro’da Qualcomm Snapdragon 860 kullanılırken, yeni modelin Qualcomm Snapdragon 695’den güç alacağı tez ediliyor. Bunun nedeni ise telefonun Redmi Note 11 Pro 5G ile tıpkı teknik özelliklere sahip olması.

Pekala siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce POCO X4 Pro 5G’nin global pazarlardaki ismi ne olabilir? Görüşlerinizi yorumlar kısmından ya da SDN Forum‘dan bizlerle paylaşmayı unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu