Oyun

Cyberpunk 2077’ye yapımcıların bile eklemediği bir özellik geldi!

Son yılların en tartışmalı üretimlerinden biri olan Cyberpunk 2077‘nin oyun dünyasında yarattığı tesir hala sürüyor. Sancılı çıkış süreci sonrası gelen yamalarla yavaş yavaş toparlanan oyun için mod üretimcileri da var gücüyle çalışıyor. Son olarak yetenekli bir mod imalcisi olarak bilinen keanuWheeze, oyuna metro ile seyahat etme imkanını getirdi.

Metro modunun suramı epeyce kolay

Her ne kadar The Witcher serisinin yapımcısından geliyor olmasıyla esasen büyük bir merakla beklense de Cyberpunk 2077’yi dünya çapında tanıtan birinci görüntü, E3 2018’de yayınlanan tanıtım fragmanıyla olmuştu.

Ana karakterimiz V’nin metro’nun camından Cyberpunk 2077’nin geçeceği Night City’yi süzdüğü sahne akıllarda birinci andan beri yer etmişti. Lakin oyun piyasaya çıktığında bu metrolara hiçbir halde binemediğimiz ve metroyla seyahat etme üzere bir özelliğin oyuna hiç eklenmemiş olduğu ortaya çıkmıştı.

Elbette oyun o kadar problemli bir çıkışa sahipti ki metroyla seyahat edip edememek oyuncuların üzerine düşündüğü en son özelliklerden biriydi. Buna rağmen NexusMods’da yaptığı kaliteli modlarla bilinen keanuWheeze, oyunda hem takım arkadaşlarınızla çatışmalara katılabileceğiniz hem de kentteki metrolar ile Night City’de seyahat edebileceğiniz farklı bir mod geliştirdi. Metro System ismi verilen modun konseyimi ise epey kolay…

Cyberpunk 2077 Metro Modu nasıl kurulur?

  • Öncelikle buraya tıklayarak ilgili mod sayfasına gidin ve Nexusmods hesabınıza giriş yaptıktan sonra mod evrakını bilgisayarınıza kurun.
  • İndirdiğiniz .rar belgesini bilgisayarınızda rastgele bir klasöre çıkarın.
  • Daha sonra .bin klasörünü “C:Program Files (x86)SteamsteamappscommonCyberpunk 2077″ ana klasörüne kopyalayın ve belgeleri değiştirin.
  • Tüm modların olduğu üzere Metro modunun da çalışması için CyberEngine Tweaks aracına gereksiniminiz olacaktır. Belgeyi indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Cyberpunk 2077 için geliştirilen farklı modlarla oyunun kapsamı genişlemeye devam ediyor. Pekala siz geliştirilen metro modu ile ilgili neler düşünüyorsunuz? Sizlerin kullandığı daha keyifli bir Cyberpunk 2077 modu mevcut mu? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu