Donanım

Çip krizi yazıcıları da etkiledi: Canon’un kimi yazıcıları özgün tonerleri düzmece olarak algılıyor

Yazıcı kesimi de devam eden global çip krizinden etkilenen bölümlerden biri oldu. Çip krizi, birtakım Canon çok işlevli yazıcı modellerinin Canon’un kendi toner kartuşlarını geçersiz yahut boş olarak yanlış okumasına neden oldu.

Sorunun tahlili için kılavuz yayınlandı

Global çip krizi yazıcıların kopya muhafaza çiplerini de etkileme noktasına geldi. Canon, kimi yazıcı modellerinde tonerlere çip yerleştirmeden göndermek zorunda kaldı. Bu durum da kullanıcıların, özgün tonerlerin yazıcı tarafından algılanamayarak uydurma toner kullanımı ikazları almasına sebep oldu. Yazıcılardaki çip krizi, birçok kullanıcının şirketin takviye sayfasına yorum yapması ve sorunu toplumsal medyadan paylaşmalarıyla ortaya çıktı.

Gelen bilgilere nazaran bu durumdan etkilenen Canon ImageRunner ve ImageRunner Advance çok işlevli yazıcılar oldu.

Şirket açıklamasında: “Yarı iletken bileşenlerin global kıtlığı birçok kesimi etkilemeye devam ederken, müşterilerimizde mümkün kesintileri sınırlamak önceliğimizdir. Tüm üreticilerde olduğu üzere, muhtemel aksaklıkları öngörmek ve hazırlanmak için tedarik zincirimizi daima olarak izliyoruz ve durumla başa çıkmak için eser dizaynlarını ayarlamak üzere adımlar atıyoruz.” dedi.

Canon, bileşen ezasını çözmek için çalıştıklarını belirtirken yeni tonerlerin nasıl kurulacağı ve yönetileceği konusunda da kılavuz yayınladıklarını söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu