Teknoloji

Brave, faal kullanıcı sayısını açıkladı

Kripto para cüzdan özellikli web tarayıcısı Brave aylık bazda toplam kullanıcı sayısını açıkladı. Kripto tarayıcısı Brave yaptığı bir açıklama ile aylık 50 milyon faal kullanıcıya ulaştığını duyurdu. Brave yıldan yıla süratli bir halde gelişme kaydettiklerini de açıklamasına ekledi. Ayırca belirtmek gerekirse Brave’in günlük etkin kullanıcı sayısı, Aralık ayındaki hesaplamalara nazaran ortalama olarak 15,5 milyon kullanıcıya çıktı.

Brave Etkin Kullanıcı Sayısı: 50 Milyon

Kripto tarayıcısı Brave, 2021 yılında birçok yeni gelişmeleyele gündeme geldi. Brave, 2021 yılının Kasım ayında yayınladığı yeni sürüm ile Ethereum ekosistemi için de lokal bir cüzdan hizmeti başlatmıştı. Ayrıyeten bir öbür Blockchain ağı olan Solana ile de entegrasyonunu duyurmuştu. Bu atılan adımlar ile Brave, faal kullanıcı sayısını 50 milyona çıkarmayı başardı.

Brave CEO’su ve kurucu ortağı Brendan Eich, faal kullanıcı sayısı ile ilgili olarak şunları söyledi:

“50 milyon kullanıcıyı geçmek, şirketimiz için muazzam bir kilometre taşıdır. Bu birebir vakitte, nezaret iktisadına alternatif arayan kullanıcılar tarafından yürütülen global hareketin güçlü bir teyididir. Big Tech’in prangalarından arınmış bir Web vizyonumuzu paylaşan ortaklarla bağlantı kurarak, eser yelpazemizi ve ekosistemimizi genişleterek başarılı bir yıl geçirdik. Kullanıcılarımız, yaratıcılarımız ve topluluğumuz ortasında inanılmaz bir reaksiyon gördük.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu