BilimTeknoloji

BMW, elektrikli arabalara yönelik artan talep nedeniyle 6.000 kişiyi daha işe alacak

Alman araba üreticisi BMW, elektrikli araçlara yönelik artan talebe hazırlanmak için 2022’de 6.000 kişiyi işe alacağını açıkladı. Şirket CEO’su Oliver Zipse, bu bahisle ilgili olarak Muenchner Merkur gazetesine bir değerli açıklamalar yaptı.

Elektrikli arabalara yönelik talep, araba üreticilerini bu gelecek vaat eden kesimde etkin olarak gelişmeye teşvik ediyor. Bu nedenle BMW, elektrikli arabalara geçiş sürecini hızlandırmak için 2022’de kıymetli atılımlar yapacak.

Çalışan sayısı yüzde 5 artırılacak

Birçok karamsar medya kuruluşu büsbütün elektrikli modellere geçiş nedeniyle büyük işten çıkarmalar beklendiği istikametinde haber yaparken, Alman marka binlerce kişiyi işe almaya hazırlandığını açıkladı. Şirket 2022 yılında, 120.000 kişilik mevcut çalışan sayısını yüzde 5 oranında artıracak.

Oliver Zipse, şirketin şu anda yeni trendleri dikkate alarak iş stratejisini revize ettiğini söyledi. BMW’nin şu ana kadar sattığı toplam elektrikli araç sayısının 1 milyonu geçtiğini hatırlatalım. Bavyera merkezli marka 2025 yılına kadar 2 milyon satış sayısına ulaşmayı hedefliyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu