Oyun

ASUS’un Yeni 4K Oyuncu Monitörü TUF Gaming VG28UQL1A Piyasaya Çıktı

ASUS, bilgisayarlar ve yeni kuşak konsollar için tasarladığı TUF Gaming VG28UQL1A oyuncu monitörünün Türkiye’de satışa çıktığını duyurdu. 28 inç boyutunda Fast IPS panele sahip olan bu monitör 4K 144 Hz oynanış sunuyor. 1 ms (Griden Griye) reaksiyon mühletine sahip olan ve Display Stream Compression (DSC) teknolojisinden yararlanan monitör, HDMI® 2.1 ile en yeni konsollarda renk alt örnekleme olmadan 4K 120 Hz oynanış sağlıyor. NVIDIA® G-SYNC® ile uyumlu olan monitör ayrıyeten AMD FreeSync™ Premium ve ASUS Çok Düşük Hareket Bulanıklığı Senkronizasyonu (ELMB Sync) dayanaklarıyla hareket bulanıklığını ortadan kaldırarak akıcı ve süratli bir oyun tecrübesi yaşatıyor. Ayrıyeten ASUS Değişken Sürat Aşırtma teknolojisi ile farklı kare suratlarında bile daima akıcı imgeler elde ediliyor. 

Bilgisayarda ve konsolda fevkalâde oyun imajları

TUF VG28UQL1A’da bulunan HDMI 2.1 irtibat noktası en yeni konsollarda oyun oynarken 4K 120 Hz (4:4:4) imajlar sunuyor. Otomatik Düşük Gecikme modu giriş gecikmesini azaltmaya yardımcı olarak son derece akıcı bir oynanış sağlarken, Değişken Yenileme Suratı (VRR) teknolojisi ise imajlarda yırtılmayı ve takılmayı engelleyerek etkileyici bir yeni jenerasyon konsol tecrübesi sunuyor. Bunlara ek olarak, DisplayPort™ 1.4 kontağıyla stabil 144 Hz imgeler elde ediliyor. DSC teknolojisi ise ultra yüksek çözünürlüklü görüntü akışlarını yüksek süratle aktararak bilgisayarda oyun oynarken manzara kalitesinde fark edilebilir bir düşüş olmasının önüne geçiyor.

Son derece akıcı oyun tecrübesi

TUF Gaming VG28UQL1A’da ASUS ELMB Sync teknolojisi ve 1 ms (Griden Griye) reaksiyon müddeti bulunuyor. ELMB Sync teknolojisi, ELMB (Çok Düşük Hareket Bulanıklığı) ve değişken yenileme suratı özelliklerinden birebir anda yararlanarak akıcı ve süratli bir oyun tecrübesi oluşturuyor. G-SYNC uyumlu bu monitör ayrıyeten FreeSync Premium ve Değişken Sürat Aşırtma teknolojilerini bir ortada kullanarak farklı kare suratlarında bile son derece akıcı bir oynanış sağlıyor.

Donanım tabanlı Düşük Mavi Işık teknolojisi ile fevkalâde renkler

VESA DisplayHDR™ 400 sertifikalı TUF Gaming VG28UQL1A’nın %90 DCI-P3 renk gamı etkileyici bir renk performansı sunuyor. Ayrıyeten, yerleşik Düşük Mavi Işık teknolojisi imaj kalitesinden ödün vermeden kullanıcıların gözlerini ziyanlı olabilecek mavi ışıktan muhafazaya yardımcı oluyor. Flicker-Free teknolojisi ise LED art ışıklandırmanın yüksek süratle yanıp sönmesine neden olan düşük parlaklık seviyelerini önlemeye yardımcı olarak göz yorgunluğunu azaltıyor ve daha rahat bir izleme tecrübesi sunuyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu