Mobil

Apple’ın yeni harici ekranları sızdırıldı!

Apple, dünyanın en büyük bilgisayar üreticileri ortasında. Birinci başta bilgisayarla piyasaya çıkan şirket, kendi işletim sistemi macOS ile birlikte dünyada büyük bir muvaffakiyete ulaştı. Bunun dışında şirket bugüne kadar kullanıcılarına harici ekranlar da sundu.

2016 yılından itibaren Thunderbolt Display harici ekranının üretimini durduran Apple, uzun vakittir yeni bir harici ekran piyasaya sürmüyordu. Fakat ortaya çıkan yeni tezlere nazaran şirket uygun fiyatlı yeni harici ekranlar üzerinde çalışıyor.

Apple, uygun fiyatlı harici ekranlarını piyasaya sürecek!

Apple, 2019 yılında Pro Display XDR’ı piyasaya sürmüştü. Aygıt hem profesyonel bireyler içindi hem de fiyatı çok değerliydi. Apple’dan uzun müddettir beklenen uygun fiyatlı harici ekranlarla ilgili sevindirici haber geldi. Teze nazaran LG, Apple için yeni 24 inç ve 27 inç harici ekranlar üzerine çalışıyor. Bu ekranlar iMac’lerde kullanılan ekranlara misal dizaynlara sahip.

24 inç boyutunda olan modelin şu anda kullanılan iMac’lerdeki ekrana çok benzediği söyleniyor. Argümanlara nazaran aygıtta 4480×2520 çözünürlüğe sahip 4.5K Retina ekran bulunacak. Ekran; 500 nit parlaklığı, 1 milyar renk dayanağını ve DCI-P3 geniş renk gamı ​​desteğini içerecek. Ayrıyeten True Tone teknolojisi de kullanıcılara sunulacak.

Tezlere nazaran bu harici ekranda mini-LED art aydınlatma teknolojisi ve Apple tarafından geliştirilen ProMotion teknolojisi yer almayacak. Bu da ekranlarda HDR içerikler için özel parlaklığın ve 120 Hz ekran yenileme suratının olmayacağı manasına geliyor. Modelin şu anda satışta olan 24 inç iMac’ten (1.299 dolar) daha ucuz olması bekleniyor.

27 inç boyutunda olacak harici ekran, 2022 yılında tanıtılması beklenen 27 inç iMac’ten esintiler taşıyacak. Tezlere nazaran Apple, 24 inç boyutundaki harici ekranın tersine 27 inçlik modelde mini-LED art aydınlatma teknolojisi ve Apple tarafından geliştirilen ProMotion teknolojisi yer alacak. Bu sayede harici ekranda 120 Hz yenileme suratı sunulacak.

27 inç boyutundaki ekranın ne vakit tanıtılacağı şimdi muhakkak değil. Fiyatının şu anda satışta olan iMac 27 inç (1.799 dolar) modelinden daha ucuz olması bekleniyor. Ayrıyeten savlara nazaran 32 inç boyutunda yeni bir Pro Display XDR‘ın yolda olduğu söyleniyor. Argümanlara nazaran bu ekran Apple’ın yeni işlemcilerinden birine sahip olacak.

Pekala, sizin niyetleriniz neler? Sizce Apple’ın yeni bir harici ekran çıkarmasına gerek var mı? Yorumlarınızı ve görüşlerinizi aşağıda belirtmeyi unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu