Mobil

Apple, iPhone 14 Pro’da Face ID’yi ekranın altına gizleyebilir

Apple’ın bu yıl piyasaya süreceği yeni jenerasyon akıllı telefonlarının dizaynıyla ilgili birtakım bilgiler ortaya çıktı. DylanDKT takma ismini kullanan bir duyumcu, iPhone 14 Pro modeliyle ilgili ilgi alımlı ayrıntılar paylaştı. Aktarılan bilgilere nazaran akıllı telefon çentiksiz dizaynla karşımıza çıkacak.

Apple’ın iPhone 14 serisinin Pro versiyonlarında delikli ekran kullanacağı esasen daha evvel bildirilmişti. Artık de aygıtın ekranında küçük yuvarlak değil de hap biçiminde oval bir delik yer alacağı öne sürülüyor. Face ID sensör ünitesi ise ekranın altına yerleştirilecek.

İki modelde çentikli tasarım devam edecek

DylanDKT’ye nazaran şirketin Face ID sistemini ekranın altına entegre etmesi yüz tanıma sisteminin güvenilirliğini etkilemeyecek. Apple, çentikli dizayna 2017 yılında iPhone X‘in piyasaya sürülmesiyle geçiş yapmıştı. Şirket geçtiğimiz yıl çıkardığı iPhone 13 serisinde ise çentiği daha küçük hale getirdi.

Apple’a yakın kaynaklar iPhone 14 ve iPhone 14 Max’in çentikli tasarımı sürdüreceğine inanıyor. Yani Apple’ın planı yalnızca Pro modellerinde delikli ekran kullanmak. Böylece iPhone 14 serisinin üst modelleriyle temel sürümleri ortasında gözle görülür bir fark olacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu