Mobil

Android 12 Go Edition, Uygun Fiyatlı Telefonlar İçin Yola Çıktı!

Android 12, geçtiğimiz mayıs ayında duyurulmuştu. Artık ise Google’ın ucuz telefonlar için tasarladığı Go sürümünün özellikleri paylaşıldı.

Google’ın bütçeye uygun akıllı telefonlar için tasarladığı Android Go sürümü yeni versiyonda da bizlerle olacak. Klasik Android sürümüne kıyasla daha az donanım gücü muhtaçlığı duyan ve böylelikle düşük donanıma rağmen verimliliği koruyabilen Go sürümü, 12’inci versiyonuyla 2022 yılında telefonlara gelecek.

Şirkete nazaran, Android 12 Go Edition düşük maliyetli telefonlar için yüzde 30’a kadar daha yüksek sürat gayesi güdüyor. Bu bedel, Android 11 Go Edition için yüzde 20 oranındayken, böylelikle yeni sürüm ile birlikte daha fazla uygunlaştırma sağlanabilecek.

Android 12 Go Edition Özellikleri

Google’ın yaptığı açıklamaya nazaran, ortadaki sürat artışı, elden geçirilen animasyonlara dayanıyor. Öte yandan sık kullanılmayan uygulamaları bekleme moduna alan yeni işletim sistemi, böylelikle pil ömrüne de katkıda bulunuyor.

Performans güzelleştirmelerine ek olarak Android 12 Go Edition da pek çok zımnilik geliştirmesi de yapılmış. Android 12’nin saklılık panosu, Go Edition’da yer alacak. Böylelikle kullanıcılar, uygulamaların erişebildiği tüm müsaadeleri gözden geçirebilecek ve uygun bulmadığı müsaadeleri kapatabilecekler.

Google, ayrıyeten bugünkü duyuru ile birlikte dünya çapında 200 milyondan fazla kişinin Android Go Edition işletim sistemine sahip bir aygıtı kullandığı bilgisini de paylaştı. 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu