Mobil

Amiral gemisi Vivo X80 serisinin kimi özellikleri muhakkak oldu

Canalys raporuna nazaran yüzde 8’lik pazar hissesiyle dünyanın en büyük beşinci akıllı telefon üreticisi pozisyonunda bulunan Vivo, yeni eserlerinin kullanıcıların beğenisine sunmak için çalışmalarını sürdürüyor. Global çip krizi ve pandemi nedenlerden ötürü artan elektronik eser fiyatlarının üzerine tüm dünyada popülaritesini artıran şirket, kesimde daha çok uygun fiyat konsepti ile uzunluk gösteriyor. 

Şirketin çok yakında vitrine çıkarmaya hazırlandığı Vivo X80 serisi ile ilgili yeni ayrıntılar ortaya çıkıyor. Daha evvel teknik özelliklerinin bir kısmı ortaya çıkan serinin artık de şarj suratları belirli oldu.

Vivo X80 serisinin şarj suratları

Akıllı telefon kesiminde sızıntıları ile ön plana çıkan Digital Chat Station, Çinli mikroblog sitesi Weibo’dan Vivo X80 serisinin destekleyeceği şarj suratlarını sızdırdı. Öte yandan yakında tanıtılacak amiral gemisi Nex 5’in de şarj suratları aşikâr oldu.

Digital Chat Station’a nazaran serinin tüm modelleri, 80W süratli şarj takviyesi ile kullanıcıların karşısına çıkacak. Tıpkı vakitte amiral gemisi Nex 5 de birebir suratlarla şarj olacak. 

Bunun yanı sıra Vivo’nun halihazırda 100W süratli şarj teknolojisi üzerinde büyük evre kaydettiği, fakat tam hazır olmaması nedeniyle kelam konusu modellerde 80W suratlarının kullanıldığı argüman edildi. 

Natürel Vivo’nun alt markası iQOO’ın 120W süratli şarj takviyesine sahip modelleri piyasaya sürerken, neden 100W süratli şarj teknolojisi üzerinde çalışıldığı da büyük merak konusu.

Son olarak serinin güç alacağı işlemciler de geçtiğimiz haftalarda aşikâr olduğunu belirtelim. Buna nazaran Vivo X80 MediaTek Dimensity 8000, X80 Pro Dimensity 9000, X80 Pro+ ise Snapdragon 8 Gen 1 işlemcisi ile çıkış yapacak.

Akıllı telefonların tanıtım tarihi ise şu an için muhakkak değil. Lakin savlara nazaran seri, 2022’in ikinci yarısında tanıtılacak. 

Pekala siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Vivo, akıllı telefon kesiminde üst sıralara tırmanabilir mi? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu